Через відеозв'язок глава Мінфіну США долучився до Конференції з відновлення України, що проходить у Римі, і представив Інвестиційний фонд реконструкції
Президент США Дональд Трамп ініціював створення американського Інвестиційного фонду реконструкції України. І він його й очолив. Фонд має мобілізувати американські компанії, ресурси і фахівців для відновлення України.
Про це розповів міністр фінансів США Скотт Бессент. Він доєднався по відеозв'язку до Конференції з відновлення України, що проходить у Римі, і представив Інвестиційний фонд реконструкції.
Американський Інвестиційний фонд відновлення України був створений з метою мобілізації американських компаній, ресурсів і фахівців для відновлення України. Штати працюватимуть над цим, щоб ніхто з тих, хто фінансує РФ, не отримав вигоди від проєкту.
"Завдяки раціональному макроекономічному управлінню та потужним іноземним інвестиціям, економічне майбутнє України буде набагато сильнішим, ніж минуле. Інвестиційний фонд реконструкції є ключем до відкриття цього успішного майбутнього. США працюватимуть над тим, щоб жодна особа, держава або компанія, які фінансують російську військову машину або забезпечують постачання для неї, не отримали вигоди від реконструкції України", - наголосив Бессент.
Відновлення України
Один із найвпливовіших гравців світових фінансів — американська компанія BlackRock — зупинила ініціативу щодо формування багатомільярдного фонду відновлення України. Таке рішення ухвалили через невизначеність курсу адміністрації США щодо України після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. Очікувалося, що фонд мав залучити до $15 млрд на відбудову України, а у липні планувалася відповідна Конференція у Римі. Наразі Франція вже шукає альтернативу ініціативі, а в Італії не бажають коментувати зупинку проєкту.
З самого початку повномасштабного вторгнення РФ до України у столиці були пошкоджені 195 закладів освіти. Йдеться про будівлі усіх форм власності - майже сотню шкіл, 75 дитсадочків та заклади професійно-технічної освіти. З них понад 80% вже були відновлені, а роботи з відбудови інших закладів тривають.
Водночас від початку року у Києві суттєвих пошкоджень зазнали 36 багатоквартирних будинків. Їх відновлюють коштом міського бюджету столиці. Прикметно, що за усі 3 роки війни саме на останні півроку припала рівно половина від усіх багатоповерхівок, що зазнали руйнувань і потребують тривалого відновлення. Загалом у місті зазнали різного ступеня пошкодження майже 2400 будівель і споруд, з них понад 1600 - це саме багатоповерхівки, де мешкають кияни.
Більше новин у нашому telegram - https://t.me/ukronline