Сили безпілотних систем знищили 100 ворожих дронів-камікадзе типу Shahed та «Гербер» за допомогою дронів-перехоплювачів.
Про це повідомила пресслужба СБС.
Зазначається, що перехоплення здійснював підрозділ Darknode 412-го полку «Nemesis». Загалом знищено 76 дронів Shahed‑136 та 24 дрони типу «Гербера».
У СБС наголошують, що це перший випадок у сучасній воєнній історії, коли ударні безпілотники дальнього радіуса дії системно перехоплюються іншими дронами.
Такий підхід не лише демонструє високу ефективність, а й значну економічну доцільність: якщо вартість ракети ППО може сягати $1 мільйона, то дрон-перехоплювач коштує близько $5 000.
«Сили безпілотних систем активно масштабують цей напрям, щоб компенсувати дефіцит традиційних засобів ППО та посилити захист українських міст від терористичних атак з боку РФ», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що раніше, 28-го квітня, повідомлялося про збиття підрозділом 52 дронів.
Про формування підрозділу Darknode стало відомо на початку квітня. Долучитися до нього можуть як уже сформовані команди військових, так і добровольці, готові до мобілізації та підписання контракту.
Українські зенітні дрони
На початку квітня 2025 року український дрон-перехоплювач було офіційно представлено бельгійській делегації, зокрема прем’єр-міністру Бельгії Барту де Веверу.
За словами розробників, дрон активно використовується для перехоплення російських Shahed і за останні два місяці знищив понад 20 безпілотників цього типу. Також його можна застосовувати проти менш габаритних цілей, зокрема розвідувальних дронів противника.
Хоча детальні тактико-технічні характеристики залишаються засекреченими, розробники повідомили, що максимальна швидкість апарата сягає 200 км/год, а максимальна висота польоту — 5 км.
Пізніше міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що український оборонно-промисловий комплекс уже розробив кілька типів перехоплювачів для боротьби з ударними дронами Shahed.
Одну з таких розробок, створену на базі дрона, успішно випробували протягом місяця над територією Київської області. Після успішного завершення випробувань ухвалили рішення масштабувати проєкт на інші регіони.