Українські сили просуваються далі в Курській області РФ, попри нещодавні заяви російських "воєнкорів" про те, що їхні війська стабілізують нову лінію фронту.
Чиновники сусідніх регіонів РФ дають особливо відверті та тривожні оцінки українському наступу, прогнозуючи його поширення, що вже викликало публічний гнів Путіна.
Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Більшість російських провоєнних блогерів останнім часом заявляли, що нібито українська наступальна активність знизилася в Курській області. Однак їх пов'язаний із Кремлем колега спростував ці заяви, визнавши, що армія РФ далека від стабілізації ситуації, частково через погане командування.
Повідомляється, що ЗСУ розпочали нові поступи в західну частину російського регіону в районі Слобідки-Іванівки, Теткіно, Гордіївки, Успенки та Вікторівки.
Російські джерела стверджують, що українські сили контролюють Слобідку-Іванівку, Успенівку та Вікторівку, бої тривають у районі Снагоста та Крім'яного. ЗСУ наступають на північ і південь від Коренево, намагаючись обійти населений пункт. Зазначається, що українські сили також нещодавно просунулися у Крем'яному та на схід від Журавлів, мають просування у лісовій місцевості на північ і схід від Семенівки.
Хоча точні контури просування ЗСУ в ISW називають "неясними", аналізуючи геолокаційні кадри, там додали, що українські сили нещодавно діяли у Суджі та північній частині Заолешенки. Також українську техніку помітили в північній частині Гір'ї, що, на думку фахівців, вказує принаймні на їхнє тимчасове просування до цього селища.
Крім того, ЗСУ нещодавно діяли в Дар'їно та, ймовірно, проводили транскордонні наступи за підтримки бронетехніки із Сумської області на північний захід від Грайворона, з Білгородської області в районі Колотилівки та Прелісся та на південь від Безимено.
Глава Білгородської області РФ В'ячеслав Гладков висловив стурбованість щодо «тривожної» української активності вздовж кордону з регіоном. Його колега з Курська Олексій Смирнов визнав, що українські сили «захопили 28 населених пунктів у Курській області та просуваються далі, по всьому 40-кілометровому фронту.
«Українські сили діяли навколо 40 населених пунктів у Курській області 12 серпня.
Z-блогери визнають, що росіянам не вдається поки створити суцільну лінію оборони і тому доводиться бити «Іскандерами» по противнику, що настає.
Юрій Подоляка пише, що українські військові, накопичивши сили, 12 серпня знову розпочали штурмові дії майже на всій лінії бойового зіткнення у Курській області.
«У районі Коренєва противник намагався обійти районний центр зі сходу. Його ДРГ зайшли навіть за нього, намагаючись перерізати трасу на Рильськ, але були відкинуті. Тим часом йдуть запеклі бої за н. п. Ольгіна, взяття противником якого сильно ускладнить подальшу оборону.
Також противник здійснив прорив колоною Північно-Східної у загальному напрямі на Каучук. Було зупинено тут і відкинуто. Але, на жаль, не на вихідні позиції. Противник продовжує накопичувати свої сили», - пише Подоляка.
За його словами, ще одного удару українці завдали між н. п. Черкаське Порочне та трасою на Курськ, а також на Бердін та Велике Солдатське.
«Супротивник був зупинений на підступах і намагається також тут закріпити свої успіхи. Завтра і тут очікуються жорсткі бої», - пише військрк.
Інший канал, Рибар, також повідомляє, що "мобільні групи ЗСУ зробили спробу закріпитися у Великого Солдатського".
Велике Солдатське - останній значущий населений пункт на дорозі до Курчатова та Курської АЕС.
Юрій Подоляка також пише, що сьогоднішні бої показали: російська оборона тут не суцільна, а осередкова.
«Противник досить легко просочується між нашими вузлами оборони, намагаючись відрізати їх від головних сил. На жаль, поки ми їх можемо тут утримувати лише розрахунками БПЛА, авіацією та ракетниками. Сьогодні при відбитті атак по противнику нами було застосовано тут навіть «Іскандери», - пише блогер.
Зазначається, що українці вранці також провели розвідку боєм у районі прикордонного переходу Колотилівки.
Підоляка стверджує, що сили українці мають, діють швидко та з різних боків.
«А тому наступні, мінімум два дні, будуть дуже важкими», - додає він.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.