Угорщина, на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, продовжує активно блокувати початок переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу. Нещодавно, на саміті в Брюсселі, Орбан представив результати так званого "референдуму", стверджуючи, що понад два мільйони угорців нібито виступають проти членства України в ЄС. Цей крок викликав обурення та питання щодо справжніх мотивів Будапешта.
Спільні маніпуляції Орбана та Путіна
Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко підкреслює, що риторика Угорщини щодо України неодноразово змінювалася, але її мета залишалася незмінною – перешкоджати євроінтеграційним прагненням Києва. Спочатку Будапешт апелював до нібито дискримінації угорської національної меншини в Україні, вимагаючи змін до законів про освіту, мову та самоврядування. За словами Огризка, українська сторона "інтелігентно реагувала" на ці вимоги, йдучи на поступки, які, можливо, були "абсолютно непотрібні".
Однак, коли з цього питання "причепитись нема до чого", Угорщина змінила свою тактику. Тепер ключовою позицією Орбана є "принципова незгода" з тим, що Україна має бути членом ЄС і НАТО. Огризко прямо називає Орбана "посіпакою Кремля", стверджуючи, що його дії є прямою реалізацією московських інтересів через "руки Орбана і Фіцо".
Дипломат проводить паралелі між методами Орбана та Путіна, зазначаючи, що обидва використовують сумнівні референдуми для легітимізації своїх антидемократичних кроків. Для Орбана такий "референдум" став інструментом для "розмахування папірцем в Європі" і демонстрації нібито волі угорського народу, хоча справжня його мета – заблокувати шлях України до Євросоюзу.
Бездіяльність Брюсселя: загроза для єдності ЄС
Володимир Огризко звертає увагу на критичну бездіяльність Брюсселя у відповідь на дії Угорщини. За його словами, в ЄС "бере гору думка про те, що треба перечекати", що є "дуже слабкою, неоригінальною і шкідливою" позицією. Він наголошує, що Брюссель ставить на перше місце "псевдоєдність", відмовляючись "покарати цих двох промосковських політиків".
Огризко також підкреслює, що Орбан отримує значні "донати" з європейського бюджету, і висловлює думку, що можна було б знайти правові підстави для припинення цих виплат. Для цього, на його переконання, потрібна лише "політична воля". Більше того, він ставить питання про доцільність позбавлення Угорщини права голосу в ЄС за її "абсолютно антиєвропейські речі". Проте, на жаль, такого бажання в Брюсселі поки що не спостерігається.
Реформування ЄС: необхідність для виживання
Дипломат резюмує, що нова хвиля розширення ЄС, яка має відбутися до 2030 року, повинна обов'язково супроводжуватися глибоким реформуванням Європейського Союзу. Якщо ці реформи не будуть проведені, на думку Огризка, ЄС ризикує перетворитися на "ООН" – організацію, яка, за його словами, "втратить свою дієздатність" і стане "імпотентною". Він наголошує на необхідності зміни процедур голосування, можливості припинення права голосу та блокування отримання коштів з бюджету ЄС для країн, що діють всупереч європейським цінностям та інтересам.
Нагадаємо, що Орбан аргументує свою позицію тим, що не хоче бути в одному об'єднанні з країною, яка перебуває у стані війни. Однак, на тлі заяв про "референдум" і постійну зміну риторики, справжні мотиви Угорщини, схоже, значно глибші та тісно пов'язані з геополітичними інтересами, що суперечать європейській інтеграції України.
Які подальші кроки, на вашу думку, повинен зробити Брюссель, щоб протистояти блокуванню Угорщиною євроінтеграції України?
Більше новин у нашому telegram - https://t.me/ukronline