Російський диктатор та міжнародний злочинець продовжує представляти себе ефективним управлінцем, який нібито знається на ситуації в Курській області.
Відповідальність за поточні проблеми в реагуванні на український наступ у цьому районі він публічно перекладає на російських військових та урядовців.
Кремль опублікував кадри, на яких Путін публічно критикує підлеглих, і це є його попередженням іншим утриматися від коментарів щодо такої ганебної ситуації для РФ та її "другої армії світу".
Про це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Так, 12 серпня Путін провів нараду з російськими військовими, силовиками, федеральними й регіональними посадовцями щодо ситуації в Бєлгородській, Брянській та Курській областях, під час якої поставив їм завдання та запропонував свої оцінки політичній ситуації навколо наступу ЗСУ.
Він відчитав виконувача обов'язків губернатора Курської області Олексія Смирнова за висловлювання з питань, які кремлівський лідер вважає такими, що відносяться винятково до компетенції міноборони. Чиновнику він доручив говорити лише про соціально-економічну ситуацію у регіоні.
Також диктатор відповів на заяву першого віце-прем'єра Дениса Мантурова про те, що "всі інші питання перебувають під контролем", зазначивши, що той не торкнувся кількох ключових соціальних проблем. Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков безпосередньо попросив Путіна реалізувати певні соціальні заходи для допомоги цивільному населенню Бєлгородщини, але сам він та його колега по Брянській області Олександр Богомаз уникли гніву диктатора, оскільки додумалися не коментувати військові питання.
На думку аналітиків, твердження Путіна про те, що кожен чиновник має лише один обов'язок, контрастує з його спробою уявити себе здатним контролювати, компетентно розуміти політичну, соціально-економічну та військову ситуацію вздовж міжнародного кордону.
"Кремль опублікував кадри й текст доповідей глав Брянської, Бєлгородської та Курської областей Путіну про проблеми, з якими наразі стикається російська регіональна влада, ймовірно, щоб публічно представити їх як відповідальних за ці проблеми, які потребують допомоги глави РФ. Водночас він не опублікував моменти із тієї частини зустрічі, на якій російські військові та співробітники служб безпеки звітували перед Путіним", – йдеться у зведенні ISW.
Експерти кажуть, що ці кремлівські публікації надсилають чіткий сигнал іншим російським чиновникам, утриматися від коментарів щодо ухвалення рішень та операцій Кремля щодо відбиття українських атак та пом'якшення пов'язаних із цим цивільних проблем.
Російське опозиційне видання Verstka, з посиланням на джерело, близьке до комітету Ради Федерації з оборони РФ, повідомило, що адміністрація кремлівського лідера рекомендувала російським депутатам і сенаторам не коментувати події під Курськом "до особливого розпорядження" або обговорювати їх якнайкоротше і посилатися лише на офіційні заяви.
"Путін, високопоставлені російські військові та силовики намагаються контролювати офіційні заяви про ситуацію в Курській області й не допускати внутрішнього невдоволення, яке може загрожувати стабільності Кремля", – вказали в ISW.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.