США змусили Туреччину припинити надавати літакам Boeing, пов’язаним із РФ та Білоруссю, паливо та супутні послуги.
Туреччина припиняє обслуговувати літаки Boeing із РФ та Білорусі.
Зокрема, у заяві Міністерства митниці та торгівлі Туреччини йдеться про заборону на надання палива та супутніх послуг літакам американського виробництва, пов’язаним з РФ та Білорусю.
"Згідно з ухваленим рішенням, з 14 березня припинено надання різних послуг літакам, зробленим у США, що пробувають під російсько-білоруським контролем", - цитує видання заяву турецького відомства.
У цьому контексті заправка та супутні послуги заборонені для приватних, вантажних, комерційних, чартерних літаків або літаків, вироблених у будь-якій іншій країні та містять понад 25% сировини американського походження, якщо вони прямують до Росії та Білорусі.
Рішення прийнято відповідно до листа Управління промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США.
РФ продовжує використовувати західні літаки.
Російські авіакомпанії продовжують використовувати літаки компаній Airbus та Boeing, яким заборонено вести бізнес у РФ і купувати для них деталі в обхід санкцій. Російські авіаперевізники, як і раніше, експлуатують 467 літаків Airbus і Boeing порівняно з 544 літаками рік тому.
РФ збільшила кількість рейсів до Таїланду, Туреччини, Вірменії, Таджикистану та ОАЕ і вона здійснюють близько 1100 внутрішніх рейсів на день, що приблизно на 15% менше, ніж роком раніше.
Стійкість щодо санкцій обумовлена тим, що РФ знаходить обхідні шляхи. Головним помічником в обході санкцій щодо обслуговування літаків, була саме Туреччина. Але тепер США, схоже, поставили крапку у цьому питанні.
Під обмеження на обслуговування потрапили борти таких авіакомпаній з РФ: Aeroflot, AZUR air, Belavia, PEGAS Fly, Rossiya, S7 Airlines, UTAIR, YAMAL, MAHAN.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.