Аварію гелікоптера, у результаті якої загинув президент Ірану Ібрагім Раїсі, спричинила технічна несправність.
Про це повідомляє державне інформаційне агентство IRNA.
У повідомленні йдеться, що похоронні заходи пройдуть у трьох містах з вівторка по четвер.
Міністра закордонних справ Хоссейна Аміра Абдоллахіана поховають у Тегерані. Президента Ібрагіма Раїсі в четвер доставлять до його рідного міста Мешхед на ще одну похоронну службу. Він буде похований в одному з найсвятіших місць шиїтського ісламу – храмі Імам Реза.
Деякі іранські спостерігачі припускають, що технічна несправність гелікоптера могла бути спричинена десятиліттями міжнародних санкцій, які спричинили атрофію авіаційного парку країни.
Іран перебуває під суворими міжнародними санкціями з часів Ісламської революції 1979 року, включаючи обмеження США, які десятиліттями не дозволяли Ісламській Республіці купувати нові західні літаки та запчастини.
У понеділок колишній міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що відповідальними за катастрофу є США, які запровадили санкції проти авіаційної промисловості країни.
Іранські державні ЗМІ показали зображення розбитого вертольота Bell 212, моделі, яка спочатку була розроблена для канадських військових у 1960-х роках.
Іран історично мав значний авіаційний сектор, зокрема власного національного перевізника Iran Air, який обслуговував 88 мільйонів людей на внутрішніх і міжнародних маршрутах. У 1995 році Сполучені Штати під керівництвом президента Білла Клінтона запровадили санкції, які завадили Ірану оновити парк своїх комерційних авіаліній. Вони змусили його використовувати російські літаки та ремонтувати старі реактивні літаки, термін служби яких значно вичерпався, іноді використовуючи придбані на чорному ринку запчастини.
Ядерна угода 2015 року, якої Іран досяг зі світовими державами, включаючи Сполучені Штати, призвела до скасування деяких із цих санкцій, але вони були в більшості відновлені через три роки, коли президент Дональд Трамп вийшов з угоди. Адміністрація Трампа також анулювала ліцензії Boeing на продаж літаків Ірану та угоду на 16,6 мільярда доларів, яку авіагігант уклав з Тегераном у 2016 році щодо продажу 80 літаків.
Повторне запровадження обмежень, яке тодішній президент Ірану Хасан Рухані назвав економічною війною, ще більше поставило під загрозу нафтову, судноплавну та банківську галузі країни, а також її валюту.
Іранська влада намагалася наростити внутрішнє виробництво та постачання деталей для літаків відповідно до ширшої політики розвитку економіки опору як оплоту проти санкцій. Але, на думку експертів, високотехнологічні запасні частини, важливі для авіації, важко виготовити всередині країни.
Ірані повідомили дату виборів нового президента, які проводитимуть позачергово, внаслідок загибелі очільника країни Ібрагіма Раїсі в авіакатастрофі.
Вказано, що очільники гілок влади, дослідивши терміни виборчого процесу, обрали 28 червня датою виборів нового очільника країни. Реєстрація кандидатів відбуватиметься з 30 травня по 3 червня, а період передвиборчої кампанії триватиме з 12 по 27 червня.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.