Австрія, Ірландія, Мальта та Швейцарія, які вважаються нейтральними країнами, запропонували НАТО поглибити співпрацю на тлі агресії РФ проти України.
А саме: розширити участь у військових навчаннях та обміні розвідданими у форматі WEP4.
Наприкінці грудня минулого року дипломати з чотирьох нейтральних країн надіслали листа НАТО з пропозицією про розширення співробітництва.
Представники нейтральних країн внесли конкретні пропозиції щодо поглиблення зв'язків з Альянсом, від розширення участі в навчаннях до "привілейованого доступу до документів та інформації". Зокрема, Австрія, Ірландія, Мальта та Швейцарія мають намір наростити обмін розвідданими та налагодити взаємодію у сферах кібербезпеки, захисту об'єктів критичної інфраструктури та боротьби "з новими підривними технологіями".
Дипломати у листі називають нейтральні країни та НАТО "найближчими партнерами із загальними цінностями".
Нагадаємо, що раніше, саме через агресивну політику РФ та дії Путіна в Україні, до НАТО приєднались Швеція та Фінляндія, які раніше були нейтральними. Також, країни Альянсу тепер суттєво збільшують оборонні бюджети та інвестують у виробничі потужності ВПК. НАТО посилює свої східні фланги, будує лінії оборони, перекидає більше військ на цей напрямок, а РФ офіційно визнано найбілішою загрозою.
Уряди США і Європи дедалі більше схвильовані тим, що російський диктатор Володимир Путін планує кинути виклик членам НАТО. Зокрема, під удар можуть потрапити три балтійські країни, якщо він зможе закінчити війну в Україні на вигідних для себе умовах.
На думку західних чиновників, такі місця, як Нарва і навколишня сільська місцевість на сході Естонії, одні з найбільш очевидних цілей для Росії, як і "Сувальський коридор" між Польщею і Литвою, а також російськомовні райони східної Латвії.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.