Китай не виправдав сподівань Путіна, про які той розповідав з екранів телевізора.
Про це розповів комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус.
“Будемо сподіватися, що Росія продаватиме до Європи ще менше газу, оскільки зараз серйозно обговорюють питання включення скрапленого природного газу (СПГ) до пакета санкцій, ухвалення якого очікують наприкінці травня або на початку червня. Оскільки експорт СПГ до Європи, єдина ниточка, яка залишилася для системних зв’язків. Плюс ще залишки транзиту через Україну”, - сказав він.
Експерт оптимістичний щодо заборони імпорту Європою російського СПГ, оскільки не тільки Швеція висловилася за припинення цього імпорту з Росії, а й Німеччина та Бельгія. Бельгія - це основне місце для транзиту російського газу через морський порт Брюгге.
"Тобто за цю заборону виступають не тільки наші друзі зі Східної Європи (які традиційно добре налаштовані стосовно України та погано до Росії), а вже й традиційні країни старої Європи", - констатував Гардус.
У Росії немає варіантів повноцінно замінити європейський ринок газу. Були великі надії на Китай, але вони не виправдалися.
Зараз Китай отримує російський газ трубопроводом "Сила Сибіру", і не зацікавлений в отриманні скрапленого природного газу з РФ.
"У найкращі роки експорт із Росії до Європи, становив 180 млрд кубометрів, а газопровід "Сила Сибіру" - це всього 50 млрд кубометрів, тобто менше третини. При цьому ціна для Китаю, з величезними знижками. І не йдеться про збільшення обсягів постачання. Також Китай не торпедує тему з СПГ. У КНР виступають за диверсифікацію постачання газу. І Росія ніколи не була великим гравцем на китайському ринку СПГ, там також беруть участь Америка, Австралія, Катар та інші країни, і Китай не хоче збільшувати частку Росії", - пояснив експерт.
Тому, великі надії Путіна провалилися, а його гучні заяви про те, ще й без російського газу Європа замерзне, а РФ зможе перенаправити його продаж до Китаю - це лише фантазії та мрії російських терористів, які не мають нічого спільного із реальністю.
Нагадаємо, що минулий рік "Газпром" завершив із величезним збитком, вперше з 1999 року.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.