Деякі республіканці, можливо, не розуміють, як війна в Україні зачіпає інтереси США та демократичного світу, далеко за межами кордонів цієї країни.
Але Володимир Путін і Сі Цзіньпін, безумовно, так роблять, змінюючи звичний порядок та систему світової безпеки, пише у своєму матеріалі The Wall Street Journal.
Як приклад, закінчився термін повноважень комісії ООН зі спостереження за санкціями Північної Кореї. Це сталося тому, що в березні Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки про продовження її мандата. Росія була єдиною країною в Раді Безпеки, що складається з 15 членів, яка виступила проти продовження, хоча Китай демонстративно утримався.
Комісія була створена у 2009 році для забезпечення контролю і дотримання санкцій, введених проти Пхеньяна через його ядерну програму.
У спільній заяві, після російського вето - США, Франція, Велика Британія, Японія і Південна Корея, звинуватили Росію у вбивстві комісії, оскільки Путін боїться, що вона повідомить про його "власні порушення резолюцій Ради Безпеки".
Цього тижня світ отримав нове нагадування: Спостерігач ООН за санкціями офіційно підтвердив, що ракета, якою били по Україні, була північнокорейською балістичною ракетою "Хвасон-11".
Це крім 10 000 контейнерів із військовими боєприпасами, які режим Кім Чен Ина доставив на підтримку військових зусиль Росії. Є побоювання, що Москва може також допомогти Пхеньяну отримати доступ до міжнародної банківської системи – ще один спосіб обійти міжнародні санкції.
Також судно, яке перевозило ці контейнери та перебуває під санкціями, було помічене в порту КНР.
"Хоча санкції зберігаються, із закриттям комісії, стає значно складніше відстежувати та забезпечувати дотримання порушень. Найрішучіші вороги Америки – Росія, Китай, Північна Корея та Іран, активно працюють разом, бо знають, що поразка України, допоможе зміцнити їхні позиції в боротьбі із Заходом. Виплата Путіна Кім Чени Ину, є першою з багатьох, які ще попереду", – зазначає автор.
Розвиток військово-технічного співробітництва також відбувається між Іраном та РФ, а Китай постійно нарощує продаж Москві всього необхідного для створення зброї.
Тому, війна в Україні, лише на перший погляд, може здаватись конфліктом між двома державами. Але насправді, відбуваються масштабні глобальні зміни, умовна "вісь зла" чітко координує свої дії, набирає оберти та поглиблює співпрацю, для просування власних агресивних інтересів. Недооцінка США та союзниками подій в Україні й відсутність рішучої відповіді на нові виклики, гарантовано будуть мати негативні або навіть трагічні наслідки, для глобальної системи безпеки, в багатьох інших регіонах світу.
І коли, наприклад Макрон, починає закликати до більш рішучих кроків, всі інші відразу перелякано ховають голову в землю та починають вигадувати, самі для себе, чому не можна відправляти війська в Україну або надати ЗСУ ракети TAURUS.
Цей переляк, чітко відчувають Путін та інші авторитарні лідери, що робить їх дії, лише більш впевненими, нахабними, жорстокими та агресивними, адже жодних адекватних наслідків за свої злочини та руйнування світової системи безпеки, вони не отримали.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.