Авіакомпанії, здійснюючи рейси над Балтійським морем, постійно стикаються з глушінням GPS-сигналу.
У дивних збоях підозрюють небезпечну активність росіян.
Зазначається, що із серпня 2023 року 2309 рейсів Ryanair і 1368 рейсів Wizz Air зареєстрували проблеми із супутниковою навігацією в Балтійському регіоні. Також проблеми мали 82 рейси British Airways, сім рейсів Jet2, чотири рейси EasyJet і сім рейсів TUI.
Західні ЗМІ повідомляють про «заглушку» справжніх сигналів супутників GPS, що змушувало літаки відхилятись від курсу, щоб уникнути перешкод.
Європейська служба авіабезпеки в січні назвала такі глушіння «атаками», але не сказала, хто за ними стоїть.
Ті райони, де значний відсоток літаків мають низьку точність навігації, збігаються із зонами ймовірних «перешкод».
Під час проведення дослідження, журналісти дійшли висновку, що «атаки» зросли щонайменше з 50 на тиждень минулого року до понад 350 на тиждень минулого місяця.
Воєнний експерт Джек Вотлінг з аналітичного центру RUSI зазначив, що Росія «давно застосовує глушіння GPS як військовий інструмент», поширюючи його на територію країн НАТО.
«Усюди, де є російська присутність, ви бачите відмову GPS», - зауважив Вотлінг.
Раніше військове відомство Німеччини повідомляло, що джерело знаходиться у Калінінградській області РФ. Як вони це зафіксували, не уточнили, посилаючись на військову таємницю про власні засоби виявлення.
Нагадаємо, раніше також була інформація про те, що російському цивільному судні у Балтійському морі прогримів вибух. Тоді джерела заявляли про те, що його використовували як маскування, для випробування розміщеної на борту системи глушіння сигналу GPS.
Тому, небезпечні військові експерименти росіян в цьому регіоні продовжують та посилюються, а західні спеціалісти шукають варіанти протидії новій загрозі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.