Проросійська опозиція Молдови у неділю приїжджала до Москви. Там вони створили новий антиєвропейський політичний блок.
Про це повідомляє Bloomberg.
Блок під назвою "Перемога" пов'язаний з олігархом Іланом Шором прагне кинути виклик президенту Майє Санду та її проєвропейському уряду на виборах, які пройдуть у період з жовтня по середину 2025 року. Мета блоку - зірвати запланований процес вступу країни до Європейського Союзу.
Шор засуджений до 15 років позбавлення волі в Молдові за організацію афери, внаслідок якої з банківської системи країни було вкрадено 1 млрд доларів. На цей час він живе в Ізраїлі, де народився і часто їздить до Москви. Молдова запросила його екстрадицію через Інтерпол.
Молдавська влада попередила, що угруповання є основним інструментом, який Москва використовує, щоб спробувати дестабілізувати країну.
"Вся країна побачила в Москві зрадників країни. Вони були там створені, неподалік Кремля, щоб було зрозуміло, на кого вони працюють і кому служать", - заявив у Facebook Андрій Спіну, міністр інфраструктури та регіонального розвитку, член правлячої партії PAS.
Згідно з останнім опитуванням громадської думки, опублікованим у Кишиневі, дві партії, пов'язані з Шором - "Шанс" і "Ренесанс" - мають підтримку на рівні 11,7%. Дві інші партії не були включені до опитування, оскільки вони ще надто малі, а п'ята, партія "Шор", була визнана у Молдові неконституційною.
Проросійські партії контролюють автономну область Молдови Гагаузію, що знаходиться між Україною та Румунією, і сподіваються перетворити цю територію на сепаратистську державу, подібну до Придністров'я.
Реалізації плану заважає, вкрай невдала для Кремля війна в Україні та той факт, що Херсон, Миколаїв та Одеса вистояли. Без захоплення півдня України, силовий варіант у Молдові - неможливий. Тому, скоріш за все, РФ намагається збільшувати свій вплив, шляхом втручання у вибори та фінансування власних агентів. Останні зібрання у Москві та створення нових блоків партій, чергове тому підтвердження.
Іншими словами, Молдова точно буде однією з наступних цілей Путіна, якщо Київ впаде, виходячи з тієї уваги, яка зараз приділяється спробам дестабілізації країни.
Тому, США та ЄС, потрібно постійно тримати руку на пульсі, активніше підтримувати демократичний уряд Санду та протидіяти гібридним атакам з боку РФ, щоб потім "раптом" не отримати чергову "гарячу точку" на мапі Європи.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.