Українські медійні організації закликали правоохоронні органи розслідувати факти перешкоджання журналістам біля Києво-Печерської лаври 30 березня та притягнути винних до відповідальності.
Про це йдеться у спільній заяві Медіаруху, Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України.
Представники медійних організацій нагадали, що це вже не вперше, коли журналісти отримували погрози, а іноді навіть зазнавали фізичного впливу при спробах взяти коментар. Так, 7 березня минулого року на знімальну групу агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» напали під час зйомки репортажу у Києво-Печерській лаврі, коли вони намагалися дізнатися позицію священнослужителів щодо російського вторгнення та вбивства мирних українців.
«Особливо цинічною подія у центрі української столиці виглядає на фоні героїзму тисяч вітчизняних та іноземних журналістів та журналісток, які з ризиком для свого життя висвітлюють злочини агресії російської федерації у ході російсько-української війни. Водночас доводиться констатувати, що сама лише згадка про цю війну та спроба отримати оцінку подій викликає в представників УПЦ чергові вияви агресії щодо представників та представниць медіа», - говориться в заяві.
Медійники також зазначили, що намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь) раніше неодноразово перешкоджав роботі журналістів.
Зокрема, п'ять випадків зафіксували у 2011 році. А у 2021 році за його вказівкою ченець монастиря в Лаврі напав на журналіста «Магнолія-TВ» під час ведення стріму з ліквідації пожежі, у художніх майстернях на території комплексу.
Як відомо, цього разу щонайменше чотири знімальні групи (Суспільне, Еспресо, Прямий, 5 канал) заявили поліції про перешкоджання професійній діяльності під час сутичок 30 березня.
«Ми, представники медійних організацій України закликаємо правоохоронні органи об’єктивно і неупереджено розслідувати факти протиправної діяльності задля притягнення винних до відповідальності. Свобода слова та совісті - це важливі надбання української демократії, атака на наші цінності та громадянські свободи неприпустимі ніколи, особливо під час війни», - наголосили медійники.
Нагадаємо, 30 березня представники УПЦ МП провели у Лаврі богослужіння, яке транслювалося у прямому етері у соцмережах. Митрополит УПЦ МП Павло поводив себе агресивно і погрожував побити палицею журналіста.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.