У результаті саміту "коаліціх охочих", який відбувся 27 березня в Парижі, досягнуто домовленостей щодо нових пакетів допомоги Україні, інвестицій у виробництво ракет і ліцензії на ракети до ППО.
Також вдалося досягти розширення доступу до розвідданих і доступу до складів з боєприпасами.
Про це 28 березня заявив президент Володимир Зеленський на брифінгу, коментуючи підсумки зустрічі в Парижі.
Він, зокрема, висловив вдячність парнтерам за результати саміту.
"Дуже велика подяка і Франції, і особисто президенту Еммануелю Макрону за конкретні результати, які були досягнуті. Це посилення відносин між Україною і Францію та Україною й Великобританією. Подяка також Кіру Стармеру", – сказав президент України.
За його словами, досягнути домовленостей щодо виділення нових пакетів допомоги України на мільярди євро.
Про частину з них оголосять на новому "Рамштайні", який організують Німеччина та Велика Британія.
"Це не тільки 2 млрд євро від Франції, ще будуть пакети, про них буде оголошено в квітні на новому "Рамштайні". Організаторами нового "Рамштайну" є Великобританія і Німеччина", – розповів Зеленський.
Він додав, що також за підсумками саміту в Парижі вдалося досягти розширення доступу України до розвідданих – це домовленості "з деякими європейськими країнами, які не називаємо".
Ще на зустрічі домовилися про розширення доступу України до складів з боєприпасами, ліцензії на ракети до ППО та інвестиції у виробництво ракет.
Серед досягнень – зустріч генштабів провідних країн Європи, що відбудеться найближчим часом, "вузьким колом, які готові до відправлення контингенту".
Зокрема, в Україну "точно приїдуть" військові з Франції та Великої Британії.
"Це вузьке коло країн, ми їм покажемо нашу інфраструктуру та спільне бачення, потім уже наступні зустрічі, щодо гарантій безпеки", – сказав Зеленський.
Президент також розповів, що серед важливих домовленостей, рішення про не зняття санкцій з Росії.
"Це підтримує вся Європа, на 99 відсотків консолідоване рішення, поки не буде справедливого миру для України", – заявив Зеленський.