У разі, якщо агресор порушуватиме домовленості, а США відповідатимуть дієво, то довіра до Трампа зросте, а в разі ослаблення санкцій, питання буде не про довіру.
Про це президент України заявив 27 березня, під час пресконференції після зустрічі лідерів щодо підтримки України та безпеки в Європі.
«Якщо росіяни порушують будь-які домовленості й Америка дієво відповідає на це, то всі ми довіряємо Америці й довіряємо президенту. А якщоросіяни порушують і їм за це нічого нема, лише послаблення санкцій, то тут питання не про довіру, тут питання зовсім про інше: Що з цим усім робити далі?», - заявив глава української держави.
26 березня держсекретар США Марко Рубіо заявив, що деякі умови Росії для припинення вогню в Чорному морі, передбачають зняття санкцій ЄС.
«По-друге, було отримано концепт припинення вогню в Чорному морі. Звичайно, після нашої зустрічі у своєму релізі росіяни уточнили деякі умови, виконання яких хочуть для досягнення цього (припинення вогню). Ми оцінимо це, деякі з тих умов включають санкції, які не є нашими, це санкції ЄС», - говорив дипломат.
Ще у західних ЗМІ зазначалося, що угода про припинення вогню в Чорному морі, погоджена між США та РФ в Саудівській Аравії, має вигляд «переліку бажань» Кремля, який вимагає пом’якшити західні санкції перед тим, як іти на якісь «поступки».
26 березня спікерка Європейської комісії Анітта Гіппер заявила, що Європейська комісія зможе зняти санкції проти країни-агресора РФ тільки в разі, коли всі російські окупаційні війська будуть виведені з України. Тому сьогодні фантазії Путіна, виглядають нереальними.
Того самого дня міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що президент США Дональд Трамп «без вагань» розширить санкції, запроваджені проти країни-агресора для того, щоб здобути перевагу на переговорах.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.