Член Палати представників США від Республіканської партії Брайан Фіцпатрік спільно з колегами представили проєкт двопартійної резолюції, яка стверджує, що виключною політикою уряду Сполучених Штатів є невизнання та невчинення будь-яких дій, що передбачають визнання претензій РФ щодо окупованих нею суверенних українських територій.
Про це Фіцпатрік повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Законодавець заявив, що суверенітет України є непорушним, а її незалежність – абсолютною, тому будь-яка спроба визнати територіальні претензії Росії є "зрадою міжнародного права і демократичних цінностей".
"Так само, як ми відмовилися визнати радянську анексію країн Балтії, ми ніколи не повинні легітимізувати загарбницьку війну Росії проти України. Кордони не можуть бути перекроєні силою, бо це фундаментальний принцип світового правопорядку", – пояснив конгресмен-республіканець.
Резолюція про невизнання окупованих Росією територій чітко заявляє, що кордони України, встановлені в 1991 році, залишаються українськими, незалежно від незаконної військової окупації, політичних маніпуляцій чи спроб насильницької анексії з боку Росії.
Резолюція також відкидає будь-яку політику чи дії США, які передбачають визнання територіальних претензій Росії, і підтверджує, що:
* Суверенітет України не підлягає обговоренню;
* Жодна російська анексія, минула, теперішня чи майбутня, ніколи не буде легітимізована;
* Справедливий і тривалий мир має притягнути Росію до відповідальності і тим самим зміцнити міжнародне право.
Резолюцію представили конгресмен Фіцпатрік разом з конгресменом-республіканцем Майком Тернером, який очолює делегацію США у парламентській асамблеї НАТО, та конгресменом-демократом Джеррі Коннолі, а також – двопартійною коаліцією, до якої входять члени Палати представників Дон Бейкон, Брендан Бойл, Кріссі Хулахан, Стені Гоєр, Марсі Каптур, Майк Лоулер і Джо Вілсон.
Нагадаємо, що апередодні, під час візиту до Фінляндії, президент України Володимир Зеленський визнав, що на мирних переговорах будуть підніматися територіальні питання, але наголосив, що це – червона лінія для України.
Нещодавно радник президента США з національної безпеки Майк Волц припустив, що майбутня угода про завершення війни Росії проти України може передбачати втрату останньою територій в обмін на "майбутні гарантії безпеки".
Державний секретар США Марко Рубіо також говорив, що Україні доведеться піти на поступки щодо територій, які Росія захопила з 2014 року, в рамках будь-якої угоди про припинення війни.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.