Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні за підсумками переговорів у Саудівській Аравії 11 березня повідомив, що саме американська сторона запропонувала зробити перший крок і запровадити повне припинення вогню на 30 днів.
Це стосується не лише ракет, дронів, бомбардувань чи ситуації в Чорному морі, а й усієї лінії фронту.
За словами Зеленського, Україна підтримує цю ініціативу та готова до такого кроку, тому США мають переконати Росію погодитися на нього.
"Тобто ми погоджуємось. Якщо росіяни погодяться – у той самий момент тиша запрацює", – наголосив президент України.
Він також наголосив, що важливою частиною переговорів стала готовність Сполучених Штатів відновити оборонну допомогу та надати розвідувальну інформацію.
Якщо домовленості набудуть чинності, то впродовж 30 днів перемир’я Україна спільно з партнерами зможе підготувати необхідні робочі документи для гарантування стабільного миру та безпеки.
Наступного дня, 12 березня, Зеленський на брифінгу підтвердив, що Україна погодилася на запропоноване США 30-денне припинення вогню на всій території країни. Це рішення ухвалили для демонстрації готовності України до мирного врегулювання.
Президент зазначив, що перед переговорами команд України та США у Саудівській Аравії обговорювали припинення вогню лише у повітряному та морському просторі.
Проте під час зустрічі американська сторона запропонувала ширший формат перемир’я.
За словами Зеленського, під час перемовин українська делегація контактувала з ним, а американська – з президентом США Дональдом Трампом. Вони обговорили питання готовності України підтримати припинення вогню на всій території.
"Я це підкреслював неодноразово, ніхто з нас не вірить росіянам, ми це проходили, але ми гратися з наративами, що ми не хочемо закінчення війни, не будемо. Я налаштований дуже серйозно і для мене важливо закінчити війну, я хочу, щоб президент США це бачив, щоб Європа, всі були в союзі, щоб примусити РФ до закінчення війни. Тому моя реакція була - ми готові до формату тиші на 30 днів у тому форматі, який нам запропонувала американська сторона", - пояснив він.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.