Київ наближається до угоди з Вашингтоном щодо корисних копалин.
У документі немає гарантій безпеки для України, але немає і зобов’язань надати США $500 млрд.
Про це пише The New York Times із посиланням на версію угоди, з якою вони змогли ознайомитися.
Стверджується, що ця версія «містила вигідніші умови для України, ніж попередні проєкти». Однак у документі, як і раніше, були відсутні гарантії безпеки, на яких наполягає Київ в умовах війни, яку розв’язала Росія.
За словами співрозмовників NYT, які побажали зберегти анонімність, станом на день виходу статті, переговори тривали, тому умови угоди не були остаточними і все ще можуть бути змінені.
Видання також наводить слова представника Білого дому, який заявив у понеділок, що це економічна угода з Україною, і вона не буде гарантією майбутньої допомоги у війні та не включатиме жодних зобов’язань щодо розміщення американського контингенту в регіоні.
У проєкті угоди між США та Україною, з яким ознайомилася NYT, більше немає вимоги, згідно з якою Україна повинна була передати США $500 мільярдів доходу від видобутку природних ресурсів, включно з нафтою, газом і мінералами.
Україна також не буде зобов’язана виплачувати суму, що вдвічі перевищує вартість майбутньої американської допомоги, що було однією з умов більш раннього проєкту, пише NYT.
Згідно з проєктом угоди, Україна відмовиться від половини своїх доходів від природних ресурсів і ці доходи будуть спрямовані до фонду, де США матимуть максимально можливу частку згідно з американським законодавством, але не обов’язково всю. Такі положення є покращенням для України, підкреслюють у NYT. Оскільки в попередньому проєкті документа передбачалося, що США матимуть 100-відсоткову частку у фонді та що Україна вноситиме до нього доходи як від наявних, так і від майбутніх проєктів із видобутку природних ресурсів. Натомість як пише NYT із посиланням на новий проєкт угоди, фонд реінвестуватиме доходи в Україну і буде призначений для залучення подальших інвестицій.
Також у документі зазначається, що США збережуть довгострокову підтримку економічного розвитку України.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.