США закликають Україну провести президентські та парламентські вибори, можливо, до кінця 2025 року, якщо досягнеться перемир’я з Росією.
"Вибори, зупинені війною, необхідні для демократії", - заявив спецпредставник Дональда Трампа Кіт Келлог.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела у Вашингтоні, Києві та спецпредставника Дональда Трампа з питань України та Росії Кіта Келлога.
«Більшість демократичних країн проводять вибори під час війни. Я вважаю, що це важливо. Я вважаю, що це добре для демократії. У цьому краса міцної демократії, у вас потенційно є більше ніж одна людина», - сказав Келлог.
Зазначається, що Трамп і Келлог запропонували небагато подробиць про свою стратегію та час припинення війни в Україні.
План Трампа все в розвитку, і жодних політичних рішень не було прийнято, але Келлог та інші офіційні особи Білого дому в останні дні обговорювали, як підштовхнути Україну погодитися на вибори в рамках початкового перемир’я з Росією, двох людей, які знають про ці розмови, сказав колишній чиновник США.
Два джерела в адміністрації Трампа повідомили, що обговорюється, чи варто наполягати на початковому припиненні вогню, перш ніж намагатися досягти більш сталої угоди. Якби в Україні відбулися президентські вибори, переможець міг би бути відповідальним за переговори щодо довгострокового пакту з Москвою, вважають співрозмовники.
Джерела в українському уряді сказали Reuters, що адміністрація Трампа ще офіційно не вимагала від України проведення президентських виборів до кінця року.
Вашингтон порушував питання про вибори перед високопосадовцями в офісі Зеленського у 2023 і 2024 роках під час адміністрації Байдена, заявили двоє колишніх високопосадовців США. Представники Державного департаменту та Білого дому сказали своїм українським колегам, що вибори мають вирішальне значення для дотримання міжнародних і демократичних норм.
Офіційні особи в Києві у розмовах з Вашингтоном протягом останніх місяців казали, що проведення виборів у такий нестабільний момент в історії України розділить українських лідерів і потенційно призведе до кампаній впливу Росії, заявили співрозмовники Reuters.
«Путін розставляє пастку, стверджуючи, що якщо в Україні не пройдуть вибори, він може згодом проігнорувати будь-які домовленості», - сказало джерело.
Якби не впроваджений після російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року воєнний стан, чергові парламентські вибори мали б відбутися 2023 року, а президентські - 2024-го.
До слова, в Україні ця тема, також достатньо жваво обговорюється, адже за таких умов, влада не має над собою жодного громадського контролю та відповідальності перед суспільством. За словами політичних експертів, політична еліта може бути зацікавлена в постійному продовжені військового стану, що автоматично пролонгує їх перебування на посадах. Це, на думку критиків, немає нічого спільного із демократією.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.