Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, що США ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну «тихо» передали українським військовим велику кількість зброї.
Про це Блінкен сказав в інтерв'ю The New York Times.
За його словами, це було зроблено для того, аби переконатися, що Україна матиме необхідні засоби для захисту.
Держсекретар також зазначив, що починаючи з вересня, а потім у грудні 2021 року, США поставили Україні зброю, зокрема Стінгери та Джавеліни.
«Ці системи відіграли ключову роль у тому, щоб запобігти захопленню Києва Росією, окупації країни, стиранню її з карти та, зрештою, відтісненню росіян», - сказав Блінкен.
Він додав, що на різних етапах війни увага часто зосереджувалася на певних видах озброєння, зокрема на танках Abrams чи винищувачах F-16.
«Щоразу нам доводилося дивитися не тільки на те, чи варто давати це українцям, але й на те, чи знають вони, як цим користуватися? Чи зможуть вони обслуговувати це? Чи є це частиною узгодженого плану? Усі ці фактори враховувалися у рішеннях про те, що саме надати їм і коли це зробити», - підсумував Блінкен.
Держсекретар також висловив песимістичну оцінку щодо можливих змін лінії розмежування у російсько-українській війні в найближчому майбутньому.
За словами Блінкена, рішення про завершення війни належить виключно українському народу, який має самостійно визначити своє майбутнє та шляхи його досягнення. Водночас держсекретар США підкреслив, що претензії України на окуповані території залишаться незмінними, незалежно від поточної ситуації на фронті.
Особливу увагу Блінкен приділив загрозам, пов'язаним із можливим перемир'ям.
На його переконання, президент Росії Володимир Путін, чиєю метою залишається знищення української державності, може використати тимчасове припинення вогню для відновлення військового потенціалу та підготовки до нових наступальних операцій.
Для запобігання подібному розвитку подій, держсекретар наголосив на необхідності забезпечення України надійними механізмами стримування подальшої агресії.
Це може бути реалізовано через членство в НАТО або систему міжнародних гарантій безпеки, які змусять Росію відмовитися від планів повторного нападу через загрозу серйозних наслідків.
Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив думку, що Росія всерйоз розглядала ядерний удар, проте Китай виступив проти.
У відповідь на питання, наскільки серйозно США сприйняли брязкіт російського диктатора ядерною зброєю, Блінкен сказав, що США були "дуже стурбовані", оскільки Путін, точно розглядав ядерний варіант, він був у нього на столі.
“Навіть якщо ймовірність збільшилася від 5 до 15%, коли йдеться про ядерну зброю, немає нічого серйознішого”, – наголосив державний секретар США.
За словами Блінкена, ядерна зброя також була однією з небагатьох проблем, де Китай міг “допомогти” США, попри підтримку Пекіном Росії.
“У нас є підстави вважати, що Китай зв’язався з Росією і сказав: “Не робіть цього”, – заявив держсекретар США.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.