Російський масовий обстріл, який стався вдень 26 серпня, не залишився поза увагою на Заході.
У США припустили, що атаки повторяться, а в ЄС закликали зняти обмеження на удари по об’єктах у російських тилах.
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі назвав удар "класичним ходом" російського диктатора Володимира Путіна.
"Ми зосереджені на пошуку перехоплювачів та систем ППО не лише від США, а й від союзників та партнерів", - сказав він.
За його словами, цей обстріл енергосистеми не просто так стався пізно влітку, оскільки незабаром почне холодати й українці потребуватимуть тепла. Тому Вашингтон активно працює з Києвом для захисту українців від блекаутів. Кірбі також підкреслив, що США не будуть публічно обговорювати з журналістами, які консультації ведуть з Україною та чи знімуть вони свої заборони на далекі удари вглиб території РФ.
Водночас головний дипломат Європейського союзу Жозеп Борррель закликав Захід скасувати нарешті всі обмеження на застосування свого озброєння для ударів по російському тилу.
"Я повторюю, що зняття обмежень на використання можливостей проти російських військових, які брали участь в агресії проти України, відповідно до міжнародного права зміцнить самооборону України, убезпечить життя та скоротить руйнування", — написав він у соцмережі X.
Своєю чергою представники США та Словенії запросили засідання Ради безпеки ООН на середу, 28 серпня, з приводу обстрілу української енергосистеми.
Російські терористи також запросили засідання на п’ятницю з приводу постачання Заходом зброї для України. Що вони там курять, колють або нюхають у Кремлі, коли скликають такі засідання, для всього цивілізованого світу залишається загадкою.
Новий координатор ООН і гуманітарний координатор в Україні Матіас Шмале рішуче засудив масовану атаку Росії, яка сталася в понеділок, 26 серпня.
Цитата: Неприпустимо, що замість того, щоб жити нормальним життям, люди в Україні змушені ховатися на станціях метро та в інших укриттях. Навіть під час війни існують правила. Міжнародне гуманітарне право повинне дотримуватися. Цивільні мають бути захищені.
Володимир Зеленський зазначив дві найбільш важливі деталі по сьогоднішній масованій атаці російських терористів.
Перша із них – ворог застосував аж 127 далекобійних ракет різних типів та 109 дронів-камікадзе, друга – значна частина наших енергооб’єктів уражена російськими ракетами з касетними БЧ, що ускладнює відновлювальні роботи, бо спочатку там мають попрацювати сапери.
З наведених вище показників в 127 ракет та 109 БПЛА-камікадзе вже випливало, що сьогодні, 26 серпня 2024 року, РФ провела найбільш масований удар по Україні за весь час повномасштабного вторгнення. Бо ці показники за інтенсивністю співставні хіба що з 24 лютого 2022 року, коли протягом доби агресор застосував (за деякими даними) порядка 160 далекобійних ракет різних типів.
З наведених цифр випливає, що загалом українські засоби ППО під час відбиття цієї атаки показали ефективність роботи в 85,16%, зокрема при збитті “Шахедів” – 90,8%, при збитті дозвукових крилатих ракет типів Х-101, “Калибр” та Х-59/69 – 86%.
При цьому слід зробити поправку і на те, що рашисти застосовували ті типи далекобійних ракет, для збиття яких Україна має вкрай обмежені можливості: шість балістичних ракет “Искандер”/KN-23 (збито 1), три ракети Х-47М2 “Кинжал” (збито 1) та три Х-22 (збито також 1).
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.