В ЄС попередили, що сучасна Росія під керівництвом Путіна, становить екзистенційну загрозу для Європи. Це не якісь пусті гасла, а реальна ситуація, яку потрібно усвідомити, щоб ефективно протидіяти.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель наголосив, що російські війська можуть опинитися на кордонах Польщі, якщо успішно захоплять Україну. Він закликав європейців бути обізнаними про потенційні наслідки.
"Сьогодні Путін - екзистенційна загроза для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху в Україні, він там точно не зупиниться. Перспектива, за якої в Києві буде створено маріонетковий уряд, як це сталося в Білорусі, коли російські війська будуть на кордонах Польщі, а Кремль буде контролювати 44 відсотки світового зернового ринку, є щось таке, про що європейці повинні знати", - попередив Боррель.
Боррель зазначив, що Росія під Путіним повернулася до імперського сприйняття світу, мріючи про колишні розміри та вплив. Ця політика становить реальну загрозу для Європи.
Європейці мають усвідомлювати, що одностайність в ЄС навмисно порушена цим втручанням росіян, адже сьогодні деякі лідери держав, продовжують вважати Росію "добрим другом".
Боррель підкреслив необхідність дій для збереження Європи та консолідації. За його словами, міжнародна система, що склалася після холодної війни, втратила свою силу. Тому, потрібно вживати негайних заходів, щоб уникнути найгірших наслідків.
Боррель визнав та підкреслив проблеми одностайності в ЄС, коли один голос може заблокувати рішення.
Наприклад, Віктор Орбан затримав пакет допомоги для України. Політична поляризація також сповільнила надання військової допомоги США Україні, що може стати критичним чинником у воєнний час та негативно вплинуло на перебіг війни. Саме слабка консолідація, є тою проблемою, яку країнам заходу потрібно вирішити максимально швидко.
Політик закликав громадян країн ЄС бути пильними, реагувати на потенційні загрози та не реагувати на наративи російської пропаганди, яку активно просувають в інформаційному просторі агенти Кремля.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.