Стало відомо, чому спікер Джонсон змінив думку про допомогу Україні.
Політик, який раніше не хотів виносити на розгляд законопроєкт про допомогу Україні, переглянув своє рішення після ознайомлення з розвідувальними даними.
Окрім того, йому надали значний обсяг інформації, пов'язаний зі злочинами Російської Федерації.
Про це повідомляє The New York Times у неділю, 21 квітня.
Спікер Палати представників Майк Джонсон розмірковував над тим, як провести пакет допомоги Україні через Конгрес і при цьому не втратити посаду. Він зустрічався в Овальному кабінеті з очільниками органів національної безпеки, включаючи Вільяма Бернса, директора ЦРУ, щоб обговорити секретні дані розвідки.
Брифінг справив незабутнє враження, і Джонсон дедалі більше переконувався в тому, що доля західної демократії лежить на його плечах, кажуть близькі до нього джерела.
Ще один фактор, за словами джерел, справив значний вплив на ухвалення ним рішення: старшого сина Джонсона нещодавно прийняли до Військово-морської академії.
“Говорячи прямо, я швидше відправлю кулі в Україну, ніж американських хлопчиків. Мій син збирається вступити до Військово-морської академії цієї осені. Для мене, як і для багатьох американських сімей, це навчання з бойовою стрільбою”, – сказав Джонсон журналістам.
Також Спікер неодноразово зустрічався з різними групами республіканців і розглядав ставлення їхніх виборців до фінансування України.
Рішення Джонсона ризикнути посадою спікера, щоб проштовхнути через Палату представників законопроєкт про допомогу Україні у розмірі 61 мільярдів доларів, стало кульмінацією його надзвичайної особистої та політичної еволюції.
"Історія судить нас за те, що ми робимо. Зараз критичний час. Я міг прийняти егоїстичне рішення і зробити щось інше. Але я роблю тут те, що вважаю правильним. Я вважаю, що надання летальної допомоги Україні зараз є критично важливим", - сказав Джонсон в інтерв'ю журналістам кілька днів тому.
План Джонсона щодо зовнішньої допомоги в суботу став успішним значною мірою завдяки підтримці демократів – за допомогу Україні проголосувало менше половини республіканців.
Джонсон покладався на двопартійну коаліцію у прийнятті кожного законопроекту, який став законом під його керівництвом, і демократи, ймовірно, знадобляться для інших законопроєктів, які необхідно прийняти цього року, і, можливо, для того, щоб врятувати Джонсона на посаді спікера.
Кремль докладав величезних зусиль та витрачав шалені кошти, щоб цього рішення ніколи не було прийнято.
Але совість, особиста еволюція Джонсона, тягар відповідальності за долю світу та політична ситуація у США, перекреслили всі плани Мордера. Саме тому, у РФ зараз всі перебувають в шоці, адже не очікували такого розвитку подій. Вони активно готували свій наступ, на фоні згасаючої підтримки України.
У березні президент України Володимир Зеленський безпосередньо звернувся до спікера.
Через кілька хвилин після того, як у суботу Палата представників схвалила новий пакет військової допомоги для України, Зеленський подякував американським законодавцям, і зокрема Джонсону, за його рішення, яке "допомагає історії йти правильним шляхом".
Нагадаємо, у суботу, 20 квітня, Палата представників Сполучених Штатів ухвалила законопроєкт про допомогу Україні на суму 61 мільярд доларів. Вже у вівторок, 23 квітня, цей законопроєкт розгляне Сенат США.
Також ми повідомляли, що спікер Конгресу США Майк Джонсон зустрівся із Сергієм Гайдаржи, який втратив дружину та чотиримісячного сина Тимофія внаслідок російського обстрілу Одеси 2 березня.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.