Стали відомі перші подробиці стосовно нового законопроєкту про допомогу Україні.
Його пропонує спікер Палати представників Майк Джонсон. В документ входять далекобійні ракети ATACMS, а також виділення майже 61 млрд доларів.
Щоправда, понад 23 мільярди з них, буде використано на поповнення американських запасів озброєнь. Проєкт закону вже опублікований на сайті Палати.
Зазначимо, що новий план щодо допомоги України відрізняється від попередніх. Пакет з іноземною допомогою, який пропонував президент Байден, тепер розділений на чотири окремі законопроєкти: з підтримкою України, Ізраїлю, Тайваню, а також інших потреб національної безпеки США.
Український законопроєкт передбачає:
* 13,8 млрд доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг,
* 11,3 млрд на поточні військові потреби США в регіоні,
* 26 млн на нагляд та підзвітність стосовно допомоги.
* документ зобов'язує президента Байдена передати нам ракети ATACMS. Однак є уточнення: якщо президент США визначить, що передача ракетних комплексів великої дальності зашкодить нацбезпеці та інтересам Сполучених Штатів, то він може утримати таке надання.
З моменту ухвалення законопроєкту Держдеп та Пентагон повинні будуть надати спеціальну стратегію по підтримці Києва. На це в них буде 45 днів.
Також передбачається 7,8 млрд прямої фінансової допомоги. На умови, за яких вони надаються, у телеграм-каналі звертає увагу нардеп Ярослав Железняк:
* кошти доступні до 30 вересня 2025
* кошти мають бути доступні незалежно від будь-яких інших законодавчих обмежень, які забороняють допомогу іноземним країнам
* кошти, виділені для підтримки бюджету, не можуть бути використані для відшкодування пенсій
* умови погашення: вся економічна допомога, надана Україні, повинна бути погашена на умовах, встановлених президентом. Угода про погашення не може включати анулювання будь-яких або всіх сум боргу, крім як зазначено в подальших положеннях.
* анулювання боргу: президенту забороняється анулювати будь-який борг до 15 листопада 2024 року. Після цієї дати до 50% загального боргу може бути анульовано, з урахуванням перегляду Конгресом. Будь-який залишковий борг також може бути анульований після 1 січня 2026 року, знову з урахуванням перегляду Конгресом.
Ще один важливий момент: передбачається конфіскація активів РФ для покриття, як мінімум, частини цих витрат. Однак основна частка цих грошей наразі лежить у Європі, і поки що їхнє майбутнє не є визначеним.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.