Виконувач обов'язків генконсула КНР в Іркутську Сунь Чуаньцзян днями відвідав круглий стіл у справах туризму, в якому брали участь представники місцевої влади та громадські діячі.
Те, що їм відкрито висловив китайський дипломат російською, вони запам'ятають надовго.
Він відкрито та знущально розкритикував туристичну та логістичну інфраструктуру Іркутська.
Круглий стіл називався "Червоні маршрути Іркутська", і обговорювалися в ньому виключно перспективи збільшення туристичного потоку з Китаю до Іркутська. У своєму виступі Сунь Чуаньцзян заявив, що його земляки, мають інтерес до ознайомлення з Іркутськом, проте дипломат звернув увагу на низку моментів, що «стримують можливості китайського туризму».
Серед них виявилося питання обладнання та розміру іркутського аеропорту, який дипломат відверто порівняв з автобусною станцією у китайському повіті (село).
«Аеропорт схожий на наші автобусні станції у повіті. Я сам живу в одному містечку в провінції Цзянсу (адміністративний центр провінції, місто Нанкін), і там зараз збудовано метро, яке їде до центру повіту, а звідти вже до центру міста», - заявив російською мовою заступник генконсула Китаю в Іркутську Сунь Чуаньцзян.
Повіт у Китаї - це адміністративна територіальна одиниця, що йде після провінцій та автономних районів (округів). Якщо порівнювати з російським чи білоруським територіальним поділом, то китайський повіт - це село.
Дипломат також додав, що «якщо аеропорт не збільшить кількість стійок реєстрації та зон огляду, а також не видасть більше візків для перевезення багажу, не оптимізує процедуру перетину кордонів, то туристичний потік з Китаю до Іркутська точно не збільшиться».
Аеропорт Іркутська (як внутрішній, так і міжнародний термінал) останнім часом часто ставав об'єктом гумору та знущань.
Так, наприклад, у листопаді 2023 року іркутською владою був представлений макет нового одноповерхового павільйону для внутрішніх перельотів із запланованою вартістю майже 600 мільйонів російських рублів (6,5 мільйона доларів), але вигляд цього терміналу нагадував ангар, а жителі Іркутська в соцмережах прозвали його "хлевом".
Відео можна переглянути за посиланням.
Ось фото цього проєкту, який дійсно нагадує корівник.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.