Колишній президент Дональд Трамп приватно заявив, що міг би покласти край війні, тиснучи на Україну, щоб та віддала Росії частину своєї території.
Про це пише видання The Washington Post із посиланням на людей, знайомих із планом Трампа, і які обговорювали мирну ініціативу з ним або його радниками.
Джерела розповіли на умовах анонімності, оскільки ці розмови були конфіденційними, що пропозиція Трампа полягає в підштовхуванні України до передачі Криму та Донбасу Росії. За словами особи, яка обговорювала це питання, Трамп заявив, що, на його думку, і Росія, і Україна «хочуть зберегти обличчя, вони хочуть виходу», і що люди в деяких частинах України погодилися б бути частиною Росії.
Деякі прибічники Трампа намагалися переконати його відмовитися від такого підходу, оскільки визнання російського контролю над частинами України, після злочинного вторгнення, винагородить президента Путіна та потурає подальшим порушенням міжнародно права.
Представники штабу Трампа відмовилася прямо відповідати на запитання журналістів.
«Будь-які припущення щодо плану президента Трампа походять від неназваних і неінформованих джерел, які не мають жодного уявлення про те, що відбувається або що станеться», - заявила речниця кампанії Трампа Каролайн Левітт у заяві.
«Президент Трамп єдиний, хто говорить про припинення вбивств», - додала вона.
І на останок, від себе можемо лише додати, що саме США наполягали на тому, щоб Україна віддала третій у світі ядерний потенціал, маючи який, не були б потрібні не від кого, жодні гарантії та допомога.
Тепер, частина республіканців разом із Трампом, пропонують Україні або зброю в борг, яку вони замовлять у власних виробників, або показово віддати міжнародному злочинцю Путіну, територію суверенної країни, як бонус, за його демонстративне знущання з міжнародного права та звірства в Україні. Віддати територію країни, цілісність якої США гарантували, підписуючи меморандум в Будапешті. Всі розуміють, що після цього буде із Вірменією, Казахстаном, Молдовою? А ще, це показово всім продемонструє, чого варті "гарантії" США.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.