Правляча партія Угорщини Фідес має намір 26 лютого затвердити ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО.
Про це заявив голова фракції Мате Кочіш у Facebook.
Прем'єр-міністр Віктор Орбан раніше заявив, що голосування, найімовірніше, відбудеться на початку весняної сесії парламенту, вже наступного тижня.
При цьому офіційний представник уряду Золтан Ковач написав Twitter, що "лідер парламентської групи Фідес Мате Кочіш пропонує Національним зборам Угорщини провести остаточне голосування щодо ратифікації членства Швеції в НАТО 26 лютого, пообіцявши підтримати цю пропозицію з боку Фідес".
Швеція подала заявку на вступ до НАТО у 2022 році. Єдиними країнами, які затягували ратифікацію членства, були Туреччина та Угорщина. Нещодавно турецький парламент схвалив вступ Швеції до альянсу.
Останній крок на шляху Швеції до НАТО - ратифікація угорським парламентом.
Вступ Швеції має вирішальне значення для того, щоб альянс покращив свою здатність захищати свій східний фланг, довжина якого збільшилася вдвічі після вступу Фінляндії у квітні минулого року.
Вторгнення Росії в Україну два роки тому стимулювало подання заявок двома скандинавськими країнами на вступ до НАТО.
Слід зазначити, що американські політики, неодноразово публічно повідомляли про те, що у США закінчується терпіння, стосовно поведінки Орбана та його уряду.
Останньою краплею стало те, що у день ратифікації угоди, депутати від партії Орбана, показово проігнорували засідання. Скоріш за все, відбулись непублічні зустрічі з американською стороною, після яких, Угорщина швидко змінила свою думку.
Тож, фактично, Орбан зміг лише затягнути вступ Швеції до НАТО, але не завадити цьому. Що, скоріш за все, Путін точно не оцінить. Альянс в чергове переграв російського "геополітика", адже вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, фактично, робить балтійське море, внутрішнім морем західного військового блоку, що дозволить повністю блокувати дії РФ, в разі необхідності.
Всі надзвичайні зусилля Путіна, завадити цьому процесу, із тріском провалились. Туреччина та Угорщина, ніяк не змогли завадити суттєвому посиленню НАТО.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.