Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його переговори з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні, в п’ятницю, будуть зосереджені на тому, як посилити підтримку України.
Україна, яка відчуває дефіцит озброєння на полі бою у війні, значною мірою покладається на військову та фінансову підтримку своїх західних союзників. Сполучені Штати, на сьогодні, надали найбільшу військову допомогу Києву, але візит Шольца до Вашингтона відбувається на тлі того, що Конгрес гальмує запит на пакет допомоги, зроблений Байденом у жовтні.
Європейські політики стурбовані тим, що можливе повернення Дональда Трампа до Білого дому, може ще більше зашкодити цьому зобов’язанню.
"Того, про що домовилися в Європі та Конгресі США, поки що недостатньо. Тож нам потрібно знайти спосіб зробити більше, разом", – сказав Шольц в аеропорту Берліна незадовго до вильоту до Вашингтона.
Візит Шольца розпочнеться в четвер, із вечері з американськими законодавцями з обох партій. У п’ятницю вранці він снідає з лідерами бізнесу США, а потім зустрінеться з Байденом, у другій половині дня.
Минулого тижня Європейський Союз схвалив виділення Україні фінансової допомоги на чотири роки вартістю 50 мільярдів євро. За словами урядовців, лише Німеччина наразі надала або зобов’язалася надати Україні близько 28 мільярдів євро допомоги.
"Німеччина вже зробила дуже великий внесок. Але цього буде недостатньо", – сказав Шольц.
Українські офіційні особи заявили, що вони зіткнулися з гострою нестачею боєприпасів і артилерійських снарядів, в той час, як російські війська продовжують наступати на сході та південному сході країни.
У своїй статті для Wall Street Journal, опублікованій у четвер, Шольц попередив, що потенційна перемога Росії викликає занепокоєння не лише для України та Європи, але й для всього світу.
"Жорстока спроба Росії вкрасти територію силою, може послужити планом для інших авторитарних лідерів по всьому світу. Більше країн ризикували б стати жертвою хижака по сусідству", – сказав він.
Шольц має на меті також обговорити плани зміцнення західного оборонного альянсу НАТО, війну Ізраїлю та ХАМАС на своїй зустрічі з Байденом, повідомили урядовці Німеччини.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.