Президент США Джо Байден має намір сьогодні посилити важливий указ.
Вторинні санкції дозволять переслідувати фінансових посередників у країнах, які допомагають обходити санкції.
Про це заявив високопосадовець адміністрації Байдена, розповів на сайт Білого дому.
"Байден має намір підписати новий указ, який посилить санкції США проти Росії, приділивши особливу увагу фінансовим посібникам у російській війні", - сказав він.
За його словами, Кремль витратив чимало часу та ресурсів, спрямовуючи свої розвідувальні служби на пошук способів ухилення від санкцій та експортного контролю. Були створені посередники та підставні компанії, які використовували фінансових посередників, щоб обійти обмеження та отримати критично важливі компоненти для війни. Це такі товари, як напівпровідники, верстати, хімічні прекурсори, підшипники та оптичні системи.
За останній рік США та глобальна коаліція викрили та припинили діяльність багатьох таких мереж ухилення від санкцій, а по іншім відстежувала ланцюги та збирала інформацію.
"Цей інструмент буде першим, який дозволить нам використати вторинні санкції для переслідування фінансових установ. Це дуже важливо", - сказав він.
Представник адміністрації Байдена заявив, що протягом останніх двох років США говорили з країнами та банками про важливість забезпечення того, щоб вони не надавали матеріальної підтримки російській економіці. Для тих, хто не почув, тепер почнуться реальні наслідки.
"З підписанням президентом указу у нас з'явився інструмент, який дає змогу притягнути їх до відповідальності", - сказав він.
"Ми сподіваємося виконати нашу обіцянку, дану українському народу, що поки Росія продовжує вторгнення, ми продовжуватимемо використовувати санкції та експортний контроль, щоб притягнути агресора до відповідальності", - додав представник Білого дому.
Представник Білого дому зазначив, що за останні два роки, глобальна коаліція, на частку якої припадає понад половина світового ВВП, використали економічні інструменти, щоб підірвати здатність Росії постачати свою армію та обмежити ресурси Кремля для ведення війни.
"Наші санкції вже мали значний вплив. З лютого 2022 року російські військові втратили дуже багато одиниць техніки, включаючи танки, БПЛА та ракетні комплекси. Зараз РФ щосили намагається відновити свій арсенал, але через виробничі обмеження, нестачу робочої сили та надзвичайно складного доступу до іноземних компонентів, робити це стає все більш проблематично. Наша мета - максимально ускладнювати та здорожчувати кожен етап виробництва. І указ, який планує підписати президент, сильно допоможе нам у цьому", - сказав він.
За оцінкою Білого дому, РФ також стикається з дедалі сильнішим економічним тиском.
Військові витрати Кремля зросли майже на 75% у першій половині 2023 року, його прибутки від енергетики цього року впали майже на 40% через обмеження, запровадженого США союзниками.
Окрім експорту енергоносіїв, Росія все більше ізолюється в глобальній економічній торгівлі, водночас стикаючись із "витіканням мозку".
Імміграція із Росії досягла історичного максимуму. Прямі іноземні інвестиції перейшли у мінус. Загалом економіка Росії зараз на 5% менша, ніж прогнозувалося на цей період, і значно відстає від інших країн-експортерів нафти, повідомив представник Білого дому.
Негативні тенденції тривають та набирають обертів. Коли росіяни розповідають, що санкції "пішли їм на користь", то це звичайна брехня та невдала спроба мати добрий вигляд, коли все дуже погано.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.