Путін змінив позицію щодо війни між Ізраїлем і ХАМАС, зробивши її набагато більш антиізраїльською.
У такий спосіб він спробував продемонструвати нібито лицемірство засудження Заходом російського вторгнення в Україну.
Диктатор також повторив шаблонну риторику, яка хибно зображує Росію як таку, що бажає брати участь у значних "мирних" переговорах.
Про те, що стоїть за його заявами, розповів Інститут вивчення війни (ISW).
Так, 22 листопада Путін звернувся онлайн до учасників саміту G20, які висловили шок із приводу війни РФ проти України, яка триває. Він видав, що вони мають бути "шоковані" "кривавою" революцією Євромайдану 2014 року та наступною війною, яку "київський режим вів проти власного народу" на Донбасі, а ще нинішнім "знищенням мирного населення в секторі Гази".
Наче світові лідери не розуміють, як російські військові захоплювали Крим та починали безлад на Донбасі, такі кадрові офіцери ФСБ, як Гірнік. Тож, на кого розрахована чергова порція цієї брехливої дурні від кремлівського диктатора про "війну України з власним народом", зрозуміло лише йому самому.
На думку аналітиків ISW, його заява про війну між Ізраїлем і ХАМАС, в якій йшлося про "винищення цивільного населення Палестини", була відходом від колишніх кремлівських рамок, які в основному зосереджувалися на закликах до миру та твердженнях, що ця війна відверне увагу від надання західної військової допомоги Україні.
Наголошується, що Кремль продовжує використовувати війну в Ізраїлі для підриву підтримки України Заходом. Крім цього, слова Путіна сигналізують про потенційно зростаючу підтримку іранських інтересів у регіоні та готовність протистояти Ізраїлю.
Крім цього, російський диктатор також повторив шаблонну риторику, яка хибно зображує Росію як охочу брати участь у значних переговорах, що, ймовірно, за його власним розрахунком, чинитиме тиск на Захід, змусивши його передчасно підштовхнути Київ до діалогу з Москвою.
Путін заявив, що світ має "задуматися про те, як зупинити цю трагедію" – розпочату Росією війну проти України, хибно сигналізуючи про готовність брати участь у переговорах.
В ISW підкреслили, що глава РФ та інші російські офіційні особи регулярно помилково заявляють, нібито Кремль готовий до діалогу про припинення війни, одночасно сигналізуючи, що він зберігає свої максималістські цілі, враховуючи територіальні претензії та зміну режиму в Україні.
Тож, про який мир хоче говорити міжнародний злочинець та терорист?
Щоб зафіксувати на міжнародному рівні захоплені військовим шляхом території сусідньої країни, у неспровокованій загарбницькій війні, яку він сам розпочав саме для цього? Іншими словами, чергові заяви кремлівського диктатора про "відкритість до переговорів", є черговою брехнею та невдалою спробою маніпулювання, яка в очах обізнаних лідерів світу, виглядає просто недолуго.
"Кремлівські чиновники просувають цю версію, заявляючи, що Україна не бажає вести переговори з Росією, що, ймовірно, змусить західних чиновників передчасно запропонувати РФ поступки, а не брати участь у змістовних, сумлінних переговорах", – вважають аналітики.
Українські офіційні особи регулярно висловлювали готовність вести переговори з Росією, як тільки вона виведе свої війська з міжнародно визнаної території України, враховуючи Донбас і Крим. Ця позиція не змінилась.
"Нині не помітно жодних ознак того, що Путін не зберігає своїх максималістських цілей. Тому передчасне припинення бойових дій в Україні значно збільшує ймовірність поновлення російської агресії на умовах, набагато вигідніших для Кремля в найближчому майбутньому", – висловили переконання в ISW.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.