Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що подальша підтримка України має бути в пріоритеті не лише його країни, а й союзників.
Від України залежить якою буде безпекова ситуація в Європі, і якщо дати Росії виграти, вона піде далі - звернув увагу польський лідер.
"Якщо Росію не перемогти, вона заатакує знову", - таку думку висловив президент Польщі Анджей Дуда під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії, який прибув до країни з дводенним візитом.
Відповідаючи на питання, чи повинні країни східного флангу НАТО збільшити допомогу для України, польський лідер зазначив, що для нього підтримка нашої країни є "чимось очевидним".
Дуда нагадав, що Польща вже відправила в Україну понад 300 танків, понад 100 одиниць бронетехніки, сотні тисяч одиниць зброї та боєприпасів, а також "незліченну кількість" бронежилетів, касок, уніформи тощо.
Він додав, що через польську територію йдуть постачання забезпечення для України. Стосується це не лише військових постачань, а й будь-які інші постачання, які надходять в Україну з Європи, Заходу та світу. На його думку, Польща перебуває "в абсолютному авангарді" щодо допомоги Україні".
Президент Польщі також сподівається, що незабаром буде прийнятий 12-ий пакет санкцій проти Росії.
"Цю політику треба посилити. Мають бути встановлені нові санкції проти Росії, які стають дедалі ефективнішими. Сподіваюся, це буде зроблено", - вважає політик.
На тлі формування нового Уряду Польщі, Дуда зазначив, що незалежно від того, яка влада керуватиме, допомога Україні має бути в пріоритеті й надалі.
"Я припускаю, що польська влада, незалежно від того, з якого політичного табору вона походить, буде продовжувати цю політику, яка є політикою, яка проводиться абсолютно в польських, а також європейських інтересах", - сказав польський президент.
Нагадаємо, що зараз у польському парламенті триває формування Уряду. 5 листопада президент Польщі Анджей Дуда доручив формувати новий уряд після парламентських виборів чинному прем'єр-міністру Матеушу Моравєцькому. Попри те, що на посаду прем'єра була ще представлена кандидатура Дональда Туска. Зараз партія "Prawo i Sprawiedliwość" має знайти коаліціянтів. Якщо цього не трапиться, можливість утворити Уряд переходить до опозиції.
Попри ці політичні баталії, минулого тижня Сейм вибрав маршалка, тобто, спікера парламенту. Ним став Шимон Головня, лідер опозиційної партії "Poska 2050". За польським законодавством, маршалек є другою особою в країні після президента.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.