Президент США Джо Байден опублікував у Washington Post статтю, у якій провів паралелі між діями ХАМАС та Путіна.
Наводимо повний текст статті американського президента.
Сьогодні світ стоїть на переломній точці, коли вибір, який ми робимо, зокрема під час криз у Європі та на Близькому Сході, визначатиме напрямок майбутнього для прийдешніх поколінь.
Яким буде наш світ по той бік цих конфліктів?
Чи позбавимо ми ХАМАС здатності чинити чисте, непідробне зло? Чи будуть ізраїльтяни та палестинці одного дня жити пліч-о-пліч у мирі, маючи дві держави для двох народів?
Чи притягнемо ми Владіміра Путіна до відповідальності за його агресію, щоб народ України міг жити вільно, а Європа залишалася якорем глобального миру та безпеки?
І головне питання: чи будемо ми невпинно дотримуватись нашого позитивного бачення майбутнього, чи дозволимо тим, хто не поділяє наших цінностей, перетягнути світ у більш небезпечне та розділене місце?
І Путін, і ХАМАС, борються за те, щоб стерти сусідню демократію з карти світу. І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати ширшу регіональну стабільність та інтеграцію та скористатися безладом, що настане. Америка не може дозволити, і не дозволить цьому статися. Задля наших власних інтересів національної безпеки, і задля блага всього світу.
Сполучені Штати є важливою нацією. Ми об’єднуємо союзників і партнерів, щоб протистояти агресорам і досягти прогресу до більш світлого, мирного майбутнього. Світ очікує від нас вирішення проблем сьогодення. Це обов’язок лідерства, і Америка буде лідером. Бо якщо ми відійдемо від викликів сьогодення, ризик конфлікту може поширитися, а витрати на його вирішення лише зростуть. Ми не допустимо цього.
Це переконання лежить в основі мого підходу до підтримки народу України, який продовжує захищати свою свободу від жорстокої нападу Путіна.
З двох світових війн минулого століття ми знаємо, що коли агресія в Європі залишається без відповіді, криза не зникає сама собою. Це завжди втягує Америку.
Тому наша відданість Україні сьогодні не примха – це інвестиція у власну безпеку. Це запобігає ширшому конфлікту завтра.
Ми утримуємо американські війська від цієї війни, підтримуючи хоробрих українців, які захищають свою свободу та Батьківщину. Ми надаємо їм зброю та економічну допомогу, щоб зупинити прагнення Путіна до завоювання, перш ніж цей конфлікт пошириться далі.
Сполучені Штати роблять це не самі. Понад 50 країн приєдналися до нас, щоб дати Україні те, що їй потрібно для захисту.
Наші партнери несуть значну частину економічної відповідальності за підтримку України. Ми також зробили більш сильним та більш об’єднаним НАТО, який посилює нашу безпеку завдяки силі наших союзників, водночас чітко даючи зрозуміти, що ми будемо захищати кожен дюйм території НАТО, щоб стримати подальшу російську агресію.
Наші союзники в Азії також підтримують Україну та прагнуть притягнути Путіна до відповідальності, оскільки розуміють, що стабільність у Європі та Індійсько-Тихоокеанському регіоні, невід’ємно пов’язані. За всю історію ми також бачили, як конфлікти на Близькому Сході можуть призвести до наслідків у всьому світі.
Ми твердо підтримуємо ізраїльський народ у його захисті від вбивчого нігілізму ХАМАС. 7 жовтня ХАМАС убив 1200 людей, у тому числі 35 американських громадян, скоївши найгірший злочин проти єврейського народу за один день з часів Голокосту.
Немовлят і малюків, матерів і батьків, бабусь і дідусів, людей з обмеженими можливостями, навіть тих, хто пережив Голокост, було покалічено і вбито. Цілі родини були вбиті у своїх домівках. Молодих людей розстріляли на музичному фестивалі. І вже понад місяць сім’ї понад 200 захоплених ХАМАСом заручників включно з немовлятами та американцями, живуть у пеклі, очікуючи на звістку живі їхні близькі, чи мертві.
На момент написання цієї статті я і моя команда працюємо щогодини, роблячи все можливе, щоб звільнити заручників.
І хоча ізраїльтяни досі перебувають у шоці та переживають травму цього нападу, ХАМАС вже пообіцяв, що невпинно намагатиметься повторити 7 жовтня. Дуже чітко сказав, що терор не зупиниться.
Палестинський народ заслуговує на власну державу та майбутнє, вільне від ХАМАС.
Моє серце також розбите через картини з Гази та загибель багатьох мирних жителів, у тому числі дітей. Палестинські діти плачуть за втраченими батьками. Батьки пишуть ім’я своєї дитини на руці чи нозі, щоб їх можна було впізнати, якщо станеться найгірше. Палестинські медсестри та лікарі відчайдушно намагаються врятувати кожне дорогоцінне життя, яке тільки можуть, практично не маючи на це ресурсів. Кожне безневинно втрачене палестинське життя є трагедією, що розриває сім’ї та громади.
Нашою метою має бути не лише зупинити війну на сьогодні, вона має полягати в тому, щоб назавжди припинити війну, розірвати коло безперервного насильства та побудувати в Газі та на Близькому Сході щось більш міцне, щоб історія не повторювалася.
Цілком зрозуміло, що рішення про створення двох держав є єдиним способом забезпечити довгострокову безпеку як ізраїльського, так і палестинського народу. Хоча зараз може здатися, що це майбутнє ніколи не було таким далеким, ця криза зробила його більш важливим, ніж будь-коли. Рішення про дві держави, два народи, що живуть пліч-о-пліч з рівними мірами свободи, можливостей і гідності, ось куди має вести шлях до миру. Цю роботу потрібно розпочати зараз.
Сполучені Штати запропонували основні принципи, як вийти з кризи, щоб дати світові фундамент, на якому можна будувати майбутній мир.
У момент надміру насильства та страждань — в Україні, Ізраїлі, Газі та багатьох інших місцях, важко уявити, що можливе щось інше. Але ми ніколи не повинні забувати урок, який неодноразово засвоювали упродовж нашої історії: через велику трагедію та потрясіння може статися величезний прогрес.
Більше надії. Більше свободи. Менше люті. Менше образ. Менше війни.
Ми не повинні втрачати нашу рішучість досягати цих цілей, тому що зараз найбільше потрібні чітке бачення, великі ідеї та політична сміливість. Це стратегія, яку моя адміністрація й надалі керуватимемось, на Близькому Сході, в Європі, в усьому світі. Кожен наш крок до цього майбутнього є прогресом, який робить світ і Сполучені Штати Америки безпечнішими.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.