Китай поставив Лукашенку дипломатичний ультиматум.
Про це пише Telegram-канал «Білоруська розвідка».
З кількох довірених джерел надійшла інформація про серйозне ускладнення відносин Мінська та Пекіна.
В чому суть питання? Китай через свого посла довів про можливе зниження рівня дружніх відносин та довіри з боку Пекіна через послідовні дії режиму Лукашенка щодо створення проблем на західному кордоні. Важливо розуміти, що «думка Пекіна» вперше в історії спільних відносин була доведена у прохолодній та офіційній формі. Вказано на те, що штучно спровокована міграційна криза та низка недружніх актів ставлять під сумнів надійність Білорусі як «доброго друга Китаю».
Йдеться про загрозу китайському транзиту товарів до ЄС залізничними шляхами.
Це вже друге китайське попередження. Першим сигналом була відмова запросити Лукашенка на зустріч до Пекіна, де були присутні інші лідери. Лукашенко збирав закриту нараду, де обговорював можливі наслідки, де переконував своїх підлеглих, що причиною тиску Пекіна на Мінськ є «американці».
Але хіба американці створюють штучну міграційну кризу на європейських кордонах, через що значно ускладнився рух китайських товарів до ринків ЄС?
Відомо, що тема транзиту також обговорюватиметься під час зустрічі Лукашенка із казахськими колегами. Проводилися консультації з Москвою на рівні глав адміністрацій та по лінії МЗС.
Ситуація оцінюється в штабі Лукашенка як важка, з політичними та економічними наслідками. Лукашенко буде змушений розв'язувати проблему найближчим часом, явно не на свою користь. Слід звернути увагу, більшість експертів сходяться на думці, що цю штучну кризу було спровоковано на прохання Путіна, який таким чином намагався дестабілізувати європейські країни.
Як наслідок, ситуація суттєво зачепила Китай, що вже відкрито дає зрозуміти Лукашенко, або він припиняє такі дії та налагоджує коридори, або будуть конкретні наслідки.
Що тут можна додати? Мабуть, тільки те, що Путін "знову всіх переграв". Хотів напакостити ЄС з мігрантами, але напакостив собі, Білорусі та Китаю. Це як із російським газом, прагнув заморозити Європу, але посадив на п'яту точку "Газпром", втратив надприбутки від продажу блакитного палива та політичні важелі на країни заходу. Тепер змушений активніше качати нафту, щоб продавати її за безцінь Китаю та Індії, ще активніше перетворюючи РФ на цілком залежний "сировинний придаток" цих країн.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.