Влада Грузії повинна синхронізувати свої дії з іншими країнами, які прагнуть євроатлантичної інтеграції та ввести санкції проти Росії.
Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа під час зустрічі з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
Він зазначив, що якщо Тбілісі хоче отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу, то необхідно вести послідовну політику проти російських агресорів.
Науседа заявив, що його країна підтримує євроатлантичні прагнення Грузії, але Тбілісі має продемонструвати прогрес у проведенні реформ і виконанні рекомендацій Єврокомісії.
"Грузинське суспільство підтримує європейське майбутнє країни. Сподіваюся, що вашу країну супроводжуватимуть прозахідні геополітичні рішення та відданість європейській та євроатлантичній інтеграції. Майбутнє Грузії зараз залежить від її здатності зосередитися на реформах і відстоювати європейські цінності: демократію, права людини та верховенство права", - сказав президент Литви.
Він додав, що Литва підтримує євроатлантичні прагнення України, Молдови та Грузії та закликав Тбілісі не упустити історичний шанс.
Тож, сьогодні головною перепоною Грузії на шляху до європейського майбутнього є Уряд, який заграє із Кремлем. Там не впроваджують західні санкції проти агресора, відкривають нові авіарейси із РФ тощо. Президент країни намагається відстоювати головні цінності, але в неї немає необхідних повноважень. З такою більшістю в парламенті, чесні вибори тепер під питанням. Тому, скоріш за все, якщо населення Грузії бачить своє майбутнє серед країн ЄС, то без нового майдану, там нічого не зміниться. Країна втрачає свою перспективу.
Це нагадає проєвропейського президента Ющенко без повноважень, з урядом Януковича, якого привели до влади проросійські партії в Раді.
Саме такий сценарій вдало реалізований режимом Путіна у Грузії. Те, чого в Україні більш ніколи не буде, після всього, що Росія зробила, починаючи з 2014 року. Всі проросійські партії, які були на утриманні Кремля, на чолі із Медведчуком, зазнали повного фіаско. Не маючи змоги більше впливати такими методами на політику України, російський диктатор просто вирішив вдертись сюди на танках та з ракетами. Але, саме це й стало його фатальною помилкою.
Як кажуть у нас в Україні: "Ми вас похрестили, ми вас й відспіваємо".
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.