Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш заявив, що вторгнення Росії в Україну є прикладом номер один серед порушень статуту ООН.
Про це очільник організації заявив під час своєї промови на честь відкриття 78-ї Генеральної Асамблеї ООН у вівторок, 19-го вересня, в Нью-Йорку.
За словами Ґутерріша російське вторгнення, яке порушує базові засади ООН, випустило на волю жахи війни та людські страждання.
"Замість того, щоб покласти край лиху війни, ми бачимо сплеск конфліктів, переворотів і хаосу. Якби кожна країна виконувала свої зобов'язання за Статутом, право на мир було б гарантовано", – заявив Антоніу Ґутерріш.
Він додав, що коли країни порушують обіцянки перед ООН, вони створюють небезпечний світ для всіх.
«Приклад номер один - вторгнення Росії в Україну. Війна, яка порушує Статут Організації Об’єднаних Націй і міжнародне право, випустила на волю справжні жахи: знищені життя, порушення прав людини, сім'ї, які розпалися, травмовані діти, надії та мрії розбиті", – додав Ґутерріш.
Також Генсекретар наголосив, що російська війна поставила під загрозу не лише територіальну цілісність України, але й безпеку усього світу. Окрім послаблення світової демократії, йдеться також і про ядерну небезпеку, вважає дипломат.
"Окрім України, війна має серйозні наслідки для всіх нас. Ядерні загрози нависають над нами. Ігнорування глобальних договорів і конвенцій ставить нас у небезпеку. А отруєння глобальної дипломатії перешкоджає прогресу в усіх напрямках", – наголосив генеральний секретар ООН.
Він додав при цьому, що країни ООН не повинні відмовлятися від спільної роботи задля миру – «справедливого миру, відповідно до Статуту ООН і міжнародного права».
Генсек ООН обіцяє далі працювати над зерновою угодою.
Ґутерріш також зауважив, що навіть під час бойових дій потрібно робити усе, щоб полегшити страждання звичайних громадян, зокрема в контексті продовження зернової угоди.
"І навіть під час розпалу бойових дій ми маємо робити все можливе, щоб полегшити страждання мирного населення в Україні та за її межами. Зернова ініціатива в Чорному морі була одним із таких шляхів", – підсумував Ґутерріш.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.