Україна під час переговорів у Саудівській Аравії хоче заручитися підтримкою десятків країн, які намагаються зберігати «нейтралітет» у повномасштабній війні, розв’язаній Росією.
Тим самим, Україна розпочинає масштабну кампанію з послаблення країни-агресора на дипломатичному фронті.
Про це йдеться у статті The New York Times, опублікованій у суботу, 5 серпня.
Як пише газета, зустріч у Саудівській Аравії стане відправною точкою «масштабного дипломатичного зусилля» найближчими місяцями, спрямованого на те, щоб підірвати позиції російських терористів.
Українські та західні офіційні особи «спробували стримати очікування від переговорів» у Саудівській Аравії, заявивши, що вони навряд чи наблизять кінець війни і що багато хто із запрошених країн навряд чи змінить позицію, ідеться в матеріалі.
При цьому зустріч відбувається в «ключовий для України момент», вважають автори статті.
«Президент Зеленський у середу [2 серпня] заявив українським дипломатам, що ситуація ще більше ускладниться, оскільки найближчими місяцями, імовірно, буде посилено тиск з метою знайти шлях до миру шляхом переговорів», - стверджує газета.
Українські високопосадовці заявили, що Саудівську Аравію обрали як приймаючу сторону не випадково.
Країна надає Україні фінансову допомогу і при цьому підтримує тісні зв’язки з країною-агресором Росією. Водночас є ознаки того, що відносини Росії та Саудівської Аравії «можуть опинитися під загрозою, оскільки останнім часом Росія, схоже, видобула більше нафти, ніж обіцяла». Українські та західні офіційні особи сподіваються використати такі розбіжності у своїх інтересах, зазначає NYT.
Як пише агенція, для наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана переговори 5−6 серпня «ще один шанс показати себе світовим лідером із впливом далеко за межами регіону та посередником, здатним залучити нейтральні держави до столу переговорів».
У статті також йдеться, що на тлі складного контрнаступу Україні потрібно зберегти тверду підтримку західних союзників і водночас розширити цю підтримку - залучити країни, які намагаються залишатися «нейтральними» і які прагне перехилити на свій бік країна-агресор.
На переговорах зокрема присутні країни Великої сімки, Індія та Китай і країни Глобального Півдня.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.