У США закликали Угорщину підтримати Україну, а не розповсюджувати "цинічні" заклики до припинення вогню.
Про це розповів посол США у Будапешті Девід Прессман.
"Це цинічно закликати до припинення вогню, коли майже 20 відсотків не вашої країни окуповано армією іноземних загарбників", - сказав він.
Посол також додав, що припущення про те, що російський диктатор сяде за стіл переговорів і погодиться вивести війська, а не скористається перепочинком для відновлення війни, не заслуговують на довіру.
Він нагадав, що у сусідній з Угорщиною країні гинуть мирні люди, українцям у цих умовах доводиться жити щодня.
За словами дипломата, політикам, які використовують слово "мир" у своїх заявах мають усвідомити, що війна може закінчитися будь-якої миті, якщо Путін виведе свою армію з України.
"Якщо Путін перестане воювати, війна закінчиться. Якщо Україна перестане воювати, Україні прийде кінець", - наголосив Прессман.
Посол наголосив, що у Вашингтоні стурбовані тим, що угорські політики намагаються використати НАТО для розв'язання двосторонніх проблем у відносинах з Україною, а також додав, що в умовах сухопутної війни в Європі, консультації з Києвом потрібні для забезпечення безпеки всіх членів Альянсу.
"Політика Угорщини, яка полягає в тому, щоб залишатися на самоті у спробі заблокувати зустрічі високого рівня Комісії НАТО-Україна, неспроможна, і, як було зазначено, більше не прийматиметься", - додав Прессман.
Як повідомлялося раніше, віцеспікер парламенту Угорщини Дора Дуро заявила, що її країна не підтримуватиме вступ України до НАТО, а також додала, що для цього Києву треба отримати дозвіл Росії.
Слід додати, що проти деяких політиків Угорщини вже введено санкції, а ЄС відхиляє заявки цієї країни на отримання коштів для відновлення з бюджету союзу. Цілком зрозуміло, що подальші кроки будуть більш жорсткими, якщо Угорщина не змінить свої політичної позиції. А саме, не припинить підігравати агресору, розповсюджувати тези російської пропаганди та блокувати важливі для заходу рішення.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.