У Вірменії канцлеру Німеччини Олафу Шольцу поставили питання про санкції проти Росії.
Зокрема журналісти вказали на те, що після введення санкцій торговельний оборот між ЄС та Росією знизився, проте збільшився експорт із Європи до Вірменії та з Вірменії до Росії.
"З початком війни в Україні експорт з Німеччини та інших країн ЄС до РФ скоротився. Водночас збільшився експорт до Вірменії, а також з Вірменії до Росії. Минулого тижня ми дізналися від міністра економіки Роберта Хабека, що Росія купує товари з ЄС, особливо високотехнологічні та автомобільні запчастини через треті країни. Ці цифри показують, що Вірменія може зіграти тут свою роль. Ви обговорювали це?", - запитує журналіст у канцлера Шольца.
У відповідь Шольц зазначив, що він з Пашиняном не обговорювали це питання.
"Ми слідкуємо за економічними показниками. При цьому нам важливий не лише моніторинг економічних показників, пояснювати кореляцію, а й бачити, щоб наші економічні санкції не оминали, а це, звичайно, те, чого ми вимагаємо", - сказав Шольц.
Сам прем'єр Вірменії Нікол Пашинян після зустрічі з Олафом Шольцем заявив, що Вірменія не допомагає Росії обходити санкції, запроваджені Європейським союзом у відповідь на вторгнення в Україну. Пашинян додав, що його країна намагається налагодити відносини з ЄС, а тому не зацікавлена в діях, які цьому можуть зашкодити.
"Це не більше, ніж чутки, насправді все навпаки", - сказав він.
Але, як відомо, за 2022 рік експорт з Німеччини до Вірменії зріс зі 178 млн євро у 2021 році до 505 млн євро у 2022 році. Експорт з ЄС зріс з 753 млн євро у 2021 році до 1,3 млрд євро у 2022 році. Експорт з Вірменії до Росії у 2022 році зріс майже втричі – з $841 млн до $2 млрд 411 млн.
Зокрема, завдяки реекспорту, проте представники уряду запевняють, що санкційні товари до Росії не перепродаються. Напередодні стало відомо, що низка країн-членів закликала Європейський Союз заблокувати компаніям та третім країнам можливість обходити санкції проти Росії, використовуючи торгівлю та доступ до єдиного європейського ринку, як важіль впливу.
З такою ініціативою виступили Бельгія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Латвія, Литва, Румунія, Іспанія та Нідерланди.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.