На саміті Європейського союзу країни погодили статус кандидата в ЄС для України. Це радісна і довгоочікувана новина, але нашій країні доведеться зробити багато роботи, перш ніж повноцінно влитися в європейську сім'ю.
Про це пише Politico.
Статус кандидата у члени – це лише перший офіційний крок на шляху до членства в ЄС. Цей шлях може бути довгим і важким, і не дає гарантії, що кандидат зрештою буде прийнятий у Євросоюз.
На додаток, статус кандидата не означає автоматичного початку переговорів про вступ до ЄС, як правило, це відбувається пізніше і знову ж таки, вимагає схвалення всіх держав-членів ЄС.
Водночас статус кандидата має велике значення. Для країн, які прагнуть стати частиною найважливішого політичного та економічного клубу Європи, він рівносильний першій "печатці схвалення".
Оголошення України країною-кандидатом також посилає потужний сигнал Росії — що ЄС не заляканий Москвою і готовий прийняти Київ як члена.
Які країни мають статус кандидата у члени ЄС:
* Албанія,
* Північна Македонія,
* Чорногорія,
* Сербія,
* Туреччина.
Косово та Боснія та Герцеговина, класифікуються як "потенційні кандидати".
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що представники Євросоюзу докладуть усіх зусиль, аби Україна отримала членство за спрощеною процедурою.
Про це він повідомив під час брифінгу.
"Ми розуміємо, що Україна зараз втягнута у конфлікт. Зараз ми робимо усе можливе, аби Україна за спрощеною процедурою змогла стати членом ЄС", – сказав Макрон.
За його словами, пріоритетним завданням є стабілізація геополітичної ситуації.
"Ми відкриваємо двері для України, аби стабілізувати ситуацію. Ми говоримо, що європейська сім’я не має певних обмежень територій. Такий геополітичний підхід дає можливість розширяти межі ЄС. Економічний контекст також. Ми повинні діяти на кілька кроків попереду. Ми б так не діяли за інших умов. Ми розуміємо, що зараз є певна втома від війни і тому ми не можемо допустити, щоб таке продовжувалось. Ми маємо прагнути стабілізації в межах нинішніх обставин", – додав президент Франції.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.