Президент України Володимир Зеленський обрав досить жорстку модель поведінки із Заходом.
Європейські країни перебувають у полоні певних ілюзій щодо Росії та Путіна.
Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.
"Чому він обрав досить жорстку модель поведінки із Заходом? На відміну від нього, вони ще перебувають у полоні певних ілюзій: що таке Росія, у чому мотиви війни, як її вести і які ресурси для цього потрібні. А ми вже добре розуміємо та знаємо, як цю війну треба закінчити. Не лише з урахуванням інтересів України, а щоб відповідні моменти трансформації пішли у Білорусі, у Росії, щоб змінилася глобальна система безпеки, особливо у Східній Європі", – вважає Подоляк.
Радник глави Офісу Президента також розповів про перші емоції влади, у перші 48 годин повномасштабної війни.
За його словами, вторгнення викликало у багатьох шоковий стан, включаючи партнерів, оскільки ніхто не очікував такої віроломної та мерзенної атаки з боку Росії.
"У перші дні ризики були суттєвими, люди повинні були мобілізуватися. Президент ухвалив однозначно вірне рішення залишитися у Києві та взяти на себе відповідальність. Це дозволило країні вистояти у перші 48 годин. Люди відчули, що влада не боїться і працюватиме для того, щоб ефективно управляти обороною країни. Нам було важливо, щоб для українців швидко пройшов первинний шок від обсягу вторгнення та суспільство почало працювати", – розповів Подоляк.
Він додав, що Зеленський мав рацію з того погляду, що можливі атаки на урядовий квартал та знищення всіх, хто там працює.
"Звичайно, такі ризики були. То була не емоційна оцінка, а об'єктивна. Чим Президент України відрізняється від пана Лукашенка та Путіна? Він адекватно оцінює інформацію, не каже того, чого немає, не бравує, а акцентує увагу на тому, які ризики є та як з ними працювати", – додав Подоляк.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.