Міжнародна група голів оборонних відомств, скликана міністром оборони США Ллойдом Остіном для координації військової допомоги Україні, ймовірно, розшириться, коли вона збереться вдруге у понеділок.
Про це йдеться у матеріалі DefenseNews.
Контактна група по Україні, до якої увійшли 40 країн-членів на перших зборах на авіабазі Рамштайн у Німеччині 26 квітня, викликає більший інтерес. Представники міністерства оборони США відмовилися поки що підбивати підсумки, оскільки не всі відповіді ще надійшли.
Зустріч відбудеться у форматі відеотелеконференції.
"Є деякі країни, які виявили інтерес до участі, але не брали участь у першій зустрічі", - заявив у п'ятницю прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.
«На це немає обмежень, і ми хотіли б мати тут якнайбільше країн. У першій зустрічі у нас були країни Близького Сходу, у вас були країни Індо-Тихоокеанського регіону. Це була не тільки Європа, і точно не тільки НАТО. Це була справжня світова спільнота країн, яким було цікаво те, що відбувається в Україні», - додав він.
Очікується, що міністр оборони Великобританії Бен Уоллес, один із організаторів групи, виступить зі вступною заявою разом із Остіном та українським делегатом, повідомив британський чиновник на умовах анонімності.
За словами чиновника, станом на п'ятницю, 18 країн готували оголошення щодо надання нового пакету допомоги. За словами Остіна, мета групи – задовольнити короткострокові та довгострокові потреби України.
У понеділок на порядку денному будуть нагальні вимоги Києва, оскільки українські сили готуються до запеклих боїв на сході країни.
"Це важливий новий механізм для країн доброї волі активізувати свої зусилля, щоб допомогти Україні краще захистити себе як задоволенням її сьогоднішніх невідкладних потреб, так і в довгостроковій перспективі. Наша найнагальніша мета, як і раніше, полягає в тому, щоб спрямувати українцям кошти, яких вони найбільше потребують зараз, оскільки війна перемістилася на Донбас і на південь. Найближчі тижні будуть вирішальними", - сказав Остін у виступі перед Конгресом 11 травня.
На останній зустрічі Німеччина погодилася надати Україні 50 зенітно-ракетних комплексів Cheetah. Вони мають бути доставлені у липні, повідомила німецька телерадіокомпанія ZDF. Британський уряд також погодився надати Україні засоби протиповітряної оборони, поряд із пропозицією Канади з восьми бронемашин.
За словами Кірбі, Остін проведе телефонну розмову з міністром оборони України Олексієм Рєзніковим, щоб обговорити її військові потреби до зустрічі контактної групи.
Як і на першій зустрічі, Резніков надасть оновлену інформацію про бойові дії та потреби України, після чого країни-члени обговорять, як вони можуть їх задовольнити. Виступаючи в середу в Раді ЄС із закордонних справ, Рєзніков попередив, що Росія готується до тривалої війни проти його країни.
"Є багато ознак того, що Росія готується до довгострокової військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Нам потрібні танки, бронетехніка, далекобійні артилерійські системи, а також реактивні системи залпового вогню, важка артилерія, авіація, ракети. Ми прагнемо врятувати життя наших людей", - сказав він.
Західні представники міністерств оборони раніше заперечували постачання тих типів зброї, які можуть розширити війну за межі України. У п'ятницю Кірбі заявив, що Пентагон може задовольнити потреби України та уникнути ескалації війни.
«Ніхто не хоче ескалації, яка виходить за межі неймовірно жорстокого насильства, яке вже зазнав український народ», - сказав Кірбі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.