Канцлера Німеччини Олафа Шольца звинувачують у надмірній нерішучості щодо передачі Україні важкого озброєння для протистояння російської армії.
Політики не виключають, що затягування з підтримкою української заявки може призвести до його відставки.
Про це пише Spiegel. Видання наголошує, що звинувачення на адресу глави німецького уряду нині сиплються не лише від опозиції, а й із боку його власної коаліції.
"На папері це питання виглядає швидше технічним: чи мають депутати Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Християнсько-соціального союзу (ХСС) вносити на пленарне засідання пропозицію про постачання важкої зброї Україні? Скандал набирає обертів, оскільки навіть представники коаліційних партій дедалі частіше висловлюють своє невдоволення курсом канцлера. Водночас, з огляду на новий наступ Росії, потреби України здаються більш нагальними”, – йдеться у повідомленні.
19 квітня лідер профспілкової парламентської групи Йоган Вадепхул, який відповідає за зовнішню та оборонну політику, оприлюднив заяву опозиції.
Він зазначив, що вони хочуть підтримати федеральний уряд у цій кризі. Проте попередив: якщо Шольц продовжить виступати проти постачання важкого озброєння, канцлеру доведеться чекати відповідної заяви від фракції Союзу наступного тижня. Останній, поки що, дотримується своєї позиції.
19 квітня лідер профспілкової парламентської групи Йоган Вадепхул, який відповідає за зовнішню та оборонну політику, оприлюднив заяву опозиції. Він зазначив, що вони хочуть підтримати федеральний уряд у цій кризі. Проте попередив: якщо Шольц продовжить виступати проти постачання важкого озброєння, канцлеру доведеться чекати відповідної заяви від фракції Союзу наступного тижня. Останній поки що дотримується своєї позиції.
"У цьому питанні натяк канцлера на те, що українці нічого не зможуть зробити зі зброєю, яку вони просять, не доповідає дійсності. Чи вважає Шольц, що Україна запитує нас про "безглузду зброю"? Для Союзу, перш за все, важливо, щоб Німеччина відмовилася від свого небажання постачати його", – прокоментував позицію Шольца перший парламентський менеджер фракції "Союз" Торстен Фрей.
Зазначається, що з урахуванням критики Шольца в його рядах, не можна виключати, що заявка України на надання зброї, може отримати переважну більшість у Бундестазі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.