Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що Китаю кінець кінцем доведеться зробити вибір у нинішньому конфлікті навколо України, оскільки він «позначається на його репутації у світі».
Виступаючи на організованій Мічиганським університетом відеоконференції, Блінкен нагадав, що ще до вторгнення Росії в Україну Москва та Пекін прийняли спільну заяву, в якій наголошувалося, що дружба між ними «не має меж».
«Думаю, зараз певною мірою перевіряється, які ці межі, оскільки Китай перебуває у скрутному становищі», — зазначив голова американської дипломатії.
У зв'язку з цим Блікен нагадав, що Китай неодноразово заявляв, що його політика заснована на дотриманні Статуту ООН та на принципах, що лежать у його основі. Як підкреслив Блінкен, "даним принципам зараз кинутий виклик" через збройне вторгнення Росії в Україну.
«Ми чекаємо на те, що Китай виступить на захист принципів, яких, як він заявляє, КНР дотримується. Але він цього не робить. Думаю, Китай перебуває у дедалі незручнішому становищі через те, що є величезний розрив між тим, за що він нібито виступає, і тим, що насправді робить. Думаю, це позначається на репутації у світі, у багатьох частинах світу», - зазначив держсекретар США.
«Тут суть не в тому, щоб стати на бік США, а в тому, щоб бути на тій стороні, яка має рацію, проти тієї, яка неправа. У тому, щоб підтримати основоположні принципи системи міжнародних відносин чи хаос та конфлікт. І, зрештою, Китаю доведеться зробити вибір», - наголосив Блінкен.
Держсекретар США також зазначив, що недопущення прямого військового зіткнення з Росією входить до національних інтересів США.
«Президент має бути впевненим, що він дбає про інтереси американського народу. Одним із цих інтересів є забезпечення того, щоб ми у міру своїх можливостей не вступали у прямий конфлікт із Росією, щоб ми уникали дій, які можуть призвести до більш масштабної війни. Ми хочемо покласти край цій війні та російській агресії, а не розширювати її так, щоб це не дало нікому користі», - додав він.
«Ми продовжуватимемо робити все можливе для України, щоб переконатися, що в її руках є засоби для забезпечення власної безпеки і, зрештою, для зміцнення її позицій за будь-якого можливого дипломатичного врегулювання шляхом переговорів», — сказав Блінкен.
Держсекретар наголосив, що США намагаються зробити «все можливе, щоб допомогти завершити цю війну якнайшвидше».
"Але ми також готові до того, що це триватиме деякий час", - зазначив він.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.