Як пише The New York Times, китайські державні медіа підтримують російську дезінформацію, зокрема, щодо убивств українців у Бучі.
"Коли минулого тижня Twitter опублікував попередження щодо посту російського МЗС, в якому заперечувалися вбивства цивільного населення в Бучі, державні ЗМІ Китаю кинулися на захист Росії", – зазначає видання.
Зокрема, Frontline, обліковий запис Twitter, пов’язаний з офіційним англомовним мовником Китаю CGTN, написав, що Twitter піддав цензурі МЗС РФ.
У газеті Комуністичної партії Китаю опублікували текст, в якому стверджувалось, що росіяни запропонували "неспростовні докази" того, що жахливі фотографії тіл на вулицях Бучі були містифікацією.
Партійний телеканал у Шанхаї заявив, що український уряд створив жахливу картину, щоб завоювати симпатії на Заході. "Очевидно, що такі докази не будуть прийняті в суді", – йшлося у повідомленні телеканалу.
Редактор газети China Daily, яка належить китайському уряду, ретвітнув пост, у якому говорилося, що немає жодних доказів різанини в Бучі. Він також звинуватив Захід у "інсценуванні звірств для збурення емоцій, демонізації супротивників та продовження війни".
Китайські дипломати також часто повторюють тези російської пропаганди, зазначає The New York Times.
"Фактично, дипломати та офіційні журналісти Китаю стали учасниками інформаційної війни, спрямованої на те, щоб узаконити претензії Росії та дискредитувати міжнародні занепокоєння з приводу того, що видається військовими злочинами", – стверджує видання.
The New York Times також пише, російські та китайські державні ЗМІ використовують коментарі однієї і тієї ж групи західних "лідерів думок", які стверджують, що у війні Росії проти України винні США. Майже ідентичні і формулювання у медіа обох країн.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.