Обсяги торгівлі РФ з країнами Євросоюзу, на які до війни в Україні припадало 15% світового ВВП, за підсумками липня 2024, опустилися до мінімуму з 1999 року.
Про це свідчать дані Євростату.
Убогий потік російсько-європейської торгівлі найближчим часом може скоротитися ще більше.
Райффайзенбанк - останній великий банк з ЄС, який все ще продовжує працювати на ринку окупантів, з вересня починає згортати бізнес і планує «пустити під ніж» насамперед транскордонні платежі.
Це обіцяє подальше скорочення асортименту в магазинах, які вже втратили звичні бренди взуття, одягу, аксесуарів, меблів та інших товарів. Адже саме через Райффайзенбанк відбувались розрахунки із постачальниками. Під тиском США та ЄС, фінансову установу змусили піти на цей крок.
Тож, тепер завозити ці речі, можна буде лише сірими схемами та через посередників з третіх країн, що значно ускладнить розрахунки та вплине на ціну товарів. Але західні союзники України, працюють й в цьому напрямку, ЄС постійно посилює контроль за дотриманням обмежень, а США вчора запровадили новий пакет санкцій, в якому, окрім російських компаній, ще десятки китайських фірм, фінансових установ та інших "друзів" агресора.
Не обійшли нові обмеження й організації з інших країн, які також є активними учасниками контрабандних постачань до Російської Федерації та допомагають здійснювати міжкордонні транзакції.
Цей процес триває, окупанти вигадують все нові й нові схеми, а органи контролю США та Європейського Союзу, виявляють їх, після чого руйнують створені ланцюжки, жорстко караючи тих, хто вирішив заробляти на нелегальних постачаннях. З кожним разом ускладнюючи життя російському бізнесу, ВПК та економіці агресора в цілому.
Тож, занурення у дев'яності продовжується. Звісно, поки говорити про те, що у РФ вже пусті полиці в магазинах, завчасно, все там ще є, але рух у потрібному напрямку триває. Товари дорожчають, завозити їх складніше, як і розраховуватись із постачальниками.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.