Деякі російські банки, попри відсутність окремих рішень щодо їх відключення від SWIFT, втратили можливість користуватися системою обміну фінансовою інформацією через санкції ЄС.
На цьому тлі Європейський Союз рекомендував усім банкам із Росії, вести операції з іноземними партнерами за допомогою факсу та паперових листів.
Про це повідомив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики ВР Данило Гетьманцев.
За його словами, Росія запросила ЄС роз'яснення, як її непідсанкційним банкам вести фінансові операції з європейськими партнерами.
"Євросоюз подумав і дав відповідь - ваші непідсанкційні банки можуть використовувати "неспеціалізовані служби обміну фінансовими повідомленнями - паперові листи, факс тощо". Враховуючи, що в Росії проблеми з офісним папером почалися ще до війни, а санкції лише поглибили їх масштаб, а всі факси, швидше за все, вже розібрали заради мікросхем, російські банки, по суті, відправили сліжом за військовим кораблем", - написав Гетьманцев.
Нагадаємо, що крім прямих санкцій ЄС до переліку з російських банків, сама система SWIFT окремо, у свій блок-список, внесла інші банки та фінансові установи з РФ.
Лише нещодавно, санкції було введено проти Тінькофф Банку, Росбанку, Альфа-банку, ВБРР та Далекосхідного банку. Ці кредитні організації не були відключені від SWIFT окремим рішенням, але блокуючий характер санкцій, що забороняє контрагентам у ЄС співпрацювати з ними, не дозволяє фінансовим установам користуватися системою.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.