У РФ вперше з 1918 року стався дефолт за зовнішнім боргом.
Про це пише Bloomberg.
“Росія має дефолт по своєму суверенному боргу в іноземній валюті вперше за століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам”, — пише Bloomberg.
Наприкінці неділі, 26 червня, закінчився пільговий період для виплати відсоткових платежів у розмірі 100 мільйонів доларів США, які потрібно було виплатити до 27 травня. Це вважається дефолтом, зазначили у Bloomberg.
У нинішніх умовах це можна вважати здебільшого символічним розвитком подій, враховуючи, що РФ уже є "економічним, фінансовим і політичним вигнанцем для більшості країн світу". Втім, це вкотре демонструє, які категоричні умови для Росії створили США, Європа та інші країни від початку вторгнення в лютому в Україну, щоби зробити все можливе, аби не мати "бізнесу як зазвичай" з росіянами.
Як повідомляло Reuters, близько 40 мільярдів доларів російського суверенного боргу, випущеного в доларах і євро, залишаються непогашеними, причому приблизно половина з них належить іноземцям.
За умовами більшої частини цього боргу, Москва повинна платити інвесторам у валюті, в якій номіновані облігації. Видання додає, що іноземні кредитори, як правило, намагалися об’єднатися для переговорів, звернення до суду або, в деяких випадках, до арбітражу у випадках дефолту РФ, але санкції Заходу та особливості російських суверенних облігацій наразі ускладнюють ці варіанти.
24 травня Мінфін США вирішив заблокувати виплату Росією боргів у доларах. Це означало, що Росія не має законних можливостей заплатити своїм кредиторам, що розцінюється як технічний дефолт.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.