РФ відновила більш типову схему ударів по Україні на великі відстані, наприкінці березня та на початку квітня 2025 року.
Ймовірно, ворог відкоригував тактику обстрілів у межах спроби завдати значної шкоди інфраструктурі українських міст і для залякування цивільних.
Таке припущення висловили аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
У зведенні за 12 квітня вони оцінили, як країна-агресор намагається прорвати українську ППО та загалом показово демонструє рішучість не погоджуватися на припинення вогню.
Зазначається, що останніми тижнями Росія почала завдавати помітно великі серії ударів по Україні, хоч і з використанням меншої кількості ракет.
Подібна тенденція востаннє спостерігалася в січні та на початку лютого 2025 року.
За словами аналітиків, російські війська не завдали жодного удару по Україні 7 квітня, наступного дня після того, як 6 квітня здійснили наймасованіший обстріл за останній місяць, але відтоді відновили щоденні удари дронами.
Росыйські терористи відкоригували свою тактику дронових ударів, ймовірно, у межах спроби завдати більш значної шкоди українським містам.
Аналітики наприкінці березня та на початку квітня 2025 року інформували, що під час атак воєнні злочинці з РФ скупчують дрони на великій висоті за декілька кілометрів від великих українських міст та інших цілей, перш ніж завдати ними синхронних ударів.
"Росіяни у найщільнішому порядку використовують дрони-камікадзе типу Shahed. Вони зосереджують групу з 10-15 "Шахедів" за межами міста, а потім одночасно атакують його", – йдеться у зведенні ISW.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 6 квітня повідомив, що російські військові постійно модернізують свої ударні безпілотники, балістичні ракети й загалом тактику завдання ударів, і це ускладнює здатність української ППО їх перехоплювати.
"Раніше російські війська запускали безпілотні літальні апарати дальнього радіусу дії типу "Шахед" серією хвиль проти різних цілей щоночі. Їхня спроба зосереджувати БПЛА в більш щільних групах свідчить про те, що вони вважають, що ця нова тактика ефективніше переможе українську протиповітряну оборону, відволікаючи захисні системи на багато цілей одночасно", – припустили аналітики.
Іншими словами, Кремль наразі показово відмовляється брати участь у тимчасовому перемир’ї.
Зазначається, що запропоноване припинення вогню на дальні відстані по енергетичній інфраструктурі не вимагатиме від Росії припинення всіх ударів дронами й ракетами, а ось запропоноване загальне припинення вогню вздовж поточної лінії фронту, у повітрі та на морі, ймовірно, вимагатиме від агресора припинити всі удари по Україні.
"РФ умисно затягує переговори про загальне припинення вогню, щоб продовжувати досягати успіхів уздовж лінії фронту в Україні та продовжувати завдавати руйнівних ударів по українських оборонно-промислових і цивільних районах, аби залякати цивільне населення та підірвати здатність країни захистити себе від майбутньої російської агресії", – оцінили в ISW.
Тож, про які саме "успіхи" у завершенні війни розповідає президент США Дональд Трамп у своїх виступах, незрозуміло нікому, адже реальні дії російських терористів, чітко демонструють протележне.