Про спробу української армії перейти в контрнаступ поблизу сіл Уланок і Черкаської Конопельки в Курській області першими 6 лютого повідомили російські телеграм-канали.
Пізніше американський аналітичний центр Інститут вивчення війни (ISW) підтвердив просування українських сил до п'яти кілометрів на південний схід від Суджі.
Наступ підтвердило і міноборони Росії, яке стверджує, що всі атаки були відбиті.
Командування ЗСУ не коментувало ці повідомлення.
"На цей момент активні бойові дії йдуть на околицях сіл Махнівка, Черкаська Конопелька, Уланок та сусіднього села Фанасіївка за сім кілометрів від Суджі. В контрнаступі ворог залучив велику кількість західної техніки: ББМ, танки, трали й понад сто осіб особового складу", - повідомляє російський z-канал "Північний вітер".
Чому саме цей напрямок?
Рівно пів року тому ЗСУ почали наступальну операцію в Курській області Росії. Тоді їм вдалося захопити понад 1000 квадратних кілометрів російської території. За пів року російським військам вдалося відбити велику частину втраченого. Зараз під контролем ЗСУ залишаються близько 500 квадратних кілометрів Курської області, зокрема райцентр Суджа.
Бойові дії активізувалися на південний схід від цього міста.
Саме цю ділянку фронту не вважають перспективною для ЗСУ, там важкопрохідна і малозаселена місцевість, а головні міста Курської області розташовані на інших напрямках, на півночі від Суджі.
Ймовірно, мета цієї української операції, відтіснити на схід російські частини, що просунулися ближче за інших до райцентру, і зняти загрозу його штурму. У разі втрати контролю ЗСУ над Суджею утримання решти території Курської області втрачає сенс. А в разі успіху українського контрнаступу, загроза нависає вже над російськими підрозділами, які пробиваються до Суджі з південного сходу поблизу села Плехове. Росіян можуть затиснути як із півночі, так і півдня, з боку українського кордону. Через бездоріжжя відступ звідти буде важким. На цю мить операція ЗСУ виглядає локальною. Російські військові експерти, як і раніше, не виключають, що це удар для відволікання.
ISW також відзначає, що українські штурмові дії в Курській області тривають, створюючи додатковий тиск на російські підрозділи, які дислокуються поблизу кордону з Україною.
Втрати сторін.
Обидві сторони заявляють про великі втрати противника за пів року боїв. Український генштаб звітує, що "з початку Курської операції загальні втрати ворога близько 40 тисяч осіб, із них понад 16 тисяч убито, 909 російських військових взяли в полон.
"Також Росія була змушена просити допомоги у Північної Кореї, яка направила на Курщину 12 тисяч своїх військовослужбовців. Загальні втрати контингенту КНДР становили близько 4 тисяч осіб", - стверджує український генштаб.
Водночас у зведенні міноборони Росії станом на 5 лютого також йдеться про великі втрати ЗСУ, понад 57655 військових, сотні танків, БМП, БТР і артилерійських гармат, тисячі броньованих і звичайних машин.
"Збройні Сили Російської Федерації продовжують розгром формувань ЗСУ на території Курської області", - рапортують російські військові.
Про те, що цей "розгром" вони продовжують вже багато місяців, а ЗСУ й далі організовують вдалі контрнаступи, російська пропаганда чомусь мовчить.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.