Досить старі радянські штурмовики «Су-25» Київ зумів перетворити на високоточні бомбардувальники з дистанційним керуванням.
Завдяки французьким авіабомбам Hammer, що планують, українські Су-25 можуть перебувати поза зоною дії російської системи ППО.
Військові експерти кажуть, що Київ залишив не так багато Су-25, проте Україна використовує їх на повну котушку у війні проти РФ, інформує ресурс Forbes.
Нещодавно в Мережі з'явилися кадри, як радянський літак скидає на ворога плануючу авіабомбу Hammer.
Варто також наголосити, що ще наприкінці 2024 року в мережі з'явилося ще одне відео, на якому Су-27 скидає на армію Путіна бомбу, що планує, але американського виробництва.
В обох випадках тактика ЗС ЗСУ практично однакова.
Літаки летять дуже низько до землі, щоб не зіткнутися із ворожою системою ППО. Тільки перед тим як скинути авіабомбу, літак швидко набирає висоту. Великий кут та додаткова висота збільшують ще на кілька кілометрів дальність дії авіабомби. Така тактика ЗС ЗСУ дозволяє уникнути неприємної зустрічі з ракетами класу «земля – повітря».
На 24 лютого 2022 року Київ мав лише 43 літаки «Су-25».
Вже під час війни Македонія передала Україні ще 18 своїх літаків. За цей період було втрачено щонайменше 20 літаків. При цьому останнім часом Україна майже не втрачає літаки під час виконання бойових завдань.
OSINT-аналітики заявляють, що 2024 року Україна втратила від трьох до чотирьох Су-25.
Пілоти «Сухого» ніколи не перебувають у безпеці у повітрі, але зараз вони відчувають себе більш впевнено, ніж було до того, як широке впровадження плануючих боєприпасів перетворило застарілі Су-25 на високоточні бомбардувальники.
Плануючі авіабомби зарекомендували себе настільки добре, що ними озброюють усі літаки радянського зразка, включаючи «Су-27», «Су-24» та «МіГ-29».
Очікуючи більшого попиту на бомби, а також підстраховуючись на випадок, якщо обраний президент США Дональд Трамп скоротить чи припинить американську допомогу Україні, українці розробили власну бомбу, що планує. Ця бомба проходила випробування на Су-24 ще у вересні 2024 року.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.